Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Debata społeczna z mieszkańcami Osiedla „Stadion” w Otwocku

Data publikacji 18.12.2018

Otwocką debatą osiedlową policjanci zakończyli tegoroczny cykl spotkań społecznych organizowanych w miastach i gminach całego powiatu. Podczas otwockiej debaty, z udziałem przedstawicieli Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej, rozmawiano o udogodnieniach, jakie mają istotne znaczenie dla bezpieczeństwa mieszkańców. Obecni na debacie poruszali kwestię rozwoju monitoringu, przejść dla pieszych oraz zwiększania policyjnych patroli w miejscach wskazanych bezpośrednio przez lokalną społeczność. Policjanci odpowiadali na wszystkie zadane pytania. Podczas debaty seniorom przekazano ulotki w ramach kampanii profilaktycznej skierowanej do osób starszych „Seniorze – nie daj się!”. Dziękujemy wszystkim przybyłym za aktywność na debacie społecznej.

W Klubie Osiedlowym „Perła” przy ulicy Sportowej w Otwocku odbyło się spotkanie mieszkańców z policjantami w ramach cyklu debat społecznych w nowej odsłonie, realizowanych pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie, możesz mieć na nie wpływ”. Była to ostatnia tegoroczna debata społeczna, zamykająca serię spotkań z mieszkańcami wszystkich miast i gmin powiatu otwockiego.

Debata społeczna w Otwocku była tym razem dedykowana dla społeczności i wspólnoty mieszkańców Osiedla „Stadion” zarządzanego przez Otwocką Spółdzielnię Mieszkaniową. Z zaproszenia do debaty skorzystali przedstawiciele spółdzielni w osobach: prezesa Józefa Smorąga i Danuty Lechniak reprezentującej radę osiedla. W debacie wzięli udział mieszkańcy oraz przedstawiciele lokalnego Klubu Seniora.

Komendę Powiatową Policji w Otwocku reprezentowali: I Zastępca Komendanta podinspektor Jędrzej Bełz, Naczelnik Wydziału Prewencji aspirant sztabowy Paweł Szeląg, Kierownik Rewiru Dzielnicowych aspirant sztabowy Ryszard Dziurdziak, Kierownik Ogniwa II Wydziału Ruchu Drogowego aspirant sztabowy Mariusz Guba i dzielnicowy aspirant Jakub Pierzchała.

Mieszkańcy aktywnie uczestniczyli w debacie. Poruszali tematy związane z przejściami dla pieszych, zgłaszaniem interwencji, wyrażali też swoje opinie na temat działań służb. Apelowali o patrole w miejscach wskazanych jako zagrożone oraz wsparcie dla postulatów, które mieszkańcy bądź spółdzielnia przekazałyby do innych instytucji.

Reprezentujący kierownictwo komendy podinspektor Jędrzej Bełz zachęcał mieszkańców do kontaktowania się z dzielnicowym, aby miał bieżącą wiedzę na temat istniejących zagrożeń oraz  szybkiego przekazywanie policji zgłoszeń, w przypadku zauważenia podejrzanych osób, które pod legendą „handlu obnośnego” mogą dopuszczać się ewentualnych kradzieży.

Wszyscy mundurowi apelowali o niezwłoczne zgłaszanie policji interwencji, aby zwiększyć przez to szanse na sprawdzenie potencjalnie podejrzanych osób, a także po to - aby zapobiec popełnianiu czynów zabronionych.

Podczas debaty omówiono też walory i funkcjonalność „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Strona policyjna zapewniała, że dokładnie weryfikowane są wszystkie oznaczone na mapie – zagrożenia. Rozdano przy tym ulotki ostrzegające starszych ludzi przed zagrożeniami, a w szczególności przed podpisywaniem podejrzanych umów.

Doceniamy aktywność wszystkich biorących udział w debacie. Wszystkie wnioski zostały zapisane. Te które dotyczą działań policji, będą realizowane. Dziękujemy za udział w spotkaniu seniorom i mieszkańcom, a kierownictwu i pracownikom Klubu Osiedlowego „Perła” za pomoc w organizacji debaty.

dn

Powrót na górę strony