„Wandale” zniszczyli toaletę, teraz czeka ich sprawa przed sądem - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Wandale” zniszczyli toaletę, teraz czeka ich sprawa przed sądem

Policjanci z posterunku w Wiązownie rozwiązali sprawę dewastacji, do jakiej doszło na terenie skate-parku w Wiązownie przy ulicy Lubelskiej. W wyniku pracy operacyjnej wiązowskich funkcjonariuszy ustalono i zatrzymano podejrzanych o umyślne zniszczenie sanitariatu, na szkodę firmy zarządzającej tym obiektem. Zarzuty uszkodzenia cudzej rzeczy usłyszało trzech młodych mężczyzn, w wieku 17, 18 i 21 lat, mieszkańców powiatu otwockiego. Teraz podejrzani odpowiedzą przed sądem. 21-latek już dobrowolnie poddał się karze. Pozostałej dwójce grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności.

Przez toaletę znajdującą się przy wiązowskim skate-parku, można powiedzieć - przeszło „tornado”. Osobom, które zarządzały i dbały o porządek w tym obiekcie, ukazał się widok zniszczeń, jakich ktoś dopuścił się w środku. Połamana spłuczka, zniszczony kosz na śmieci, połamane uchwyty i dozowniki, w tym również powyginane poręcze służące niepełnosprawnym - to wszystkie elementy wyposażenia, które uszkodzono. „Wandale” nie oszczędzili też baterii w umywalce i siłownika drzwi wejściowych. Taki właśnie stan rzeczy zastano w środku.

Sprawą zajęli się policjanci z miejscowego posterunku, którzy już  w pierwszej dobie po zdarzeniu zatrzymali dwóch podejrzanych o dokonanie zniszczeń, 17-latka i 18-latka pochodzących z gminy Wiązowna.

Zebrany przez policjantów z zespołu kryminalnego - materiał dowodowy, wstępnie wykazał, że zatrzymani mieli związek z dewastacją sanitariatu. Kolejnej doby na przesłuchanie trafił trzeci podejrzany, którym był 21-letni mieszkaniec Otwocka.

Wszyscy usłyszeli ten sam zarzut karny, dotyczący umyślnego uszkodzenia toalety. Z możliwości dobrowolnego poddania się karze skorzystał najstarszy z nich. Pozostali będą natomiast odpowiadać przed sądem.

Podejrzanym, którzy stawią się przed obliczem lokalnej temidy, grożą kary do 5 lat pozbawienia wolności.

dn

  • Policjant z 17-latkiem podejrzanym o uszkodzenie toalety
  • Policjant z 18-latkiem podejrzanym o uszkodzenie toalety
  • Policjant z 21-latkiem podejrzanym o uszkodzenie toalety
Ładowanie odtwarzacza...