Tymczasowy areszt za ciężkie uszkodzenie ciała ze skutkiem śmiertelnym - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Tymczasowy areszt za ciężkie uszkodzenie ciała ze skutkiem śmiertelnym

Kryminalni po dwóch dobach pracy operacyjnej, weryfikowania informacji, typowania potencjalnych podejrzanych, zatrzymali 44-letniego otwocczanina, podejrzanego o spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, co skutkowało śmiercią 51-letniego mieszkańca Warszawy. Do zdarzenia doszło na terenie kompleksu szkolnego jednej z otwockich szkół. 44-latek usłyszał już zarzut karny w tej sprawie. Na wniosek prokuratury, otwocki sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do poważnego i tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na terenie kompleksu jednej ze szkół w Otwocku. W wyniku, jak później ustalono, ciosów zadawanych pięścią i kopnięć, 51-letni mieszkaniec Warszawy doznał obrażeń ciała i zmarł. Podejrzanym w tej sprawie miał być inny mężczyzna, który w tym czasie przebywał na terenie szkoły.

Ustaleniem jego personaliów zajęli się kryminalni. Zabezpieczono szkolny monitoring i podjęto czynności operacyjne, mające namierzyć podejrzanego.

Po dwóch dobach skrupulatnego sprawdzania zdobytych informacji, policjanci ustalili mężczyznę, który mógł mieć związek z tym zdarzeniem. Był to 44-letni mieszkaniec Otwocka. Mężczyznę zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.

Kolejne czynności realizował już w sprawie prokuratorski śledczy. Podejrzanego doprowadzono do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzut karny spowodowania obrażeń skutkujących ciężkim uszczerbkiem na zdrowiu i śmiercią pokrzywdzonego.

Otwocki sąd uwzględnił wniosek prokuratora o zastosowanie najsurowszego środka zapobiegawczego i zastosował wobec podejrzanego tymczasowy areszt. Teraz grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Otwocku.

dn

  • Policjant podczas czynności z zatrzymanym 44-latkiem
  • Policjant podczas czynności z zatrzymanym 44-latkiem
  • Policjant podczas czynności z zatrzymanym 44-latkiem
Ładowanie odtwarzacza...