Odpowiedzą za uprowadzenie i pozbawienie wolności - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowiedzą za uprowadzenie i pozbawienie wolności

Data publikacji 13.12.2018

Kary do 5 lat pozbawienia wolności grożą mężczyznom, którzy siłą wciągnęli do samochodu 45-latka. Nakłaniali pokrzywdzonego, aby ten nie powiadamiał Policji o pobiciu, do której miało dojść w listopadzie tego roku. Kryminalni ustalili i zatrzymali mężczyzn. Zarzuty karne uprowadzenia i pozbawienia wolności usłyszało dwóch mieszkańców Józefowa w wieku 18 i 25 lat. Dodatkowo młodszy z nich odpowie jeszcze za posiadanie marihuany, którą zabezpieczono w jego mieszkaniu.

Dyżurny przyjął zgłoszenie o podejrzanej sytuacji, która miała miejsce na ulicy 3-ego Maja w Józefowie. Z relacji osób, które powiadomiły służby, wynikało że mogło dojść do uprowadzenia osoby. Sceny jakie tam się rozegrały, przypominały obrazki niczym z sensacyjnego filmu.

W rejonie przejścia dla pieszych, zatrzymała się nagle osobowa toyota, z której wysiadło dwóch mężczyzn. Podbiegli oni do idącego mężczyzny, chwycili go i wepchnęli siłą do auta. Samochód ruszył i odjechał w nieznanym kierunku.

W związku z podejrzeniem zagrożenia zdrowia i życia, w stan gotowości zostały postawione załogi policyjne, które pełniły służbę w terenie. Dyżurny podał komunikat za toyotą.

Do działań włączyli się policjanci wydziału kryminalnego, którzy najpierw ustalili samochód, a później zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy mogli mieć związek z tą sprawą. Policjanci dotarli też do pokrzywdzonego, którego mężczyźni wciągnęli do samochodu. Był nim 45-letni mieszkaniec Józefowa.

Na szczęście nic mu się nie stało. Faktycznie, jak dowiedzieli się policjanci, odbył „przymusową” przejażdżkę, podczas której znani mu z widzenia mężczyźni, chcieli zastraszyć go, aby ten nie powiadamiał Policji o pobiciu, do którego miało dojść w listopadzie tego roku. Kiedy przekazali swoje „racje”, to pozwolili mu wysiąść z samochodu.

W dalszej kolejności dochodzeniowcy przeanalizowali zgromadzony materiał dowodowy, który wstępnie potwierdził, że prawdopodobnie doszło do naruszenia przepisów prawa.

Podejrzani w tej sprawie, dwaj mieszkańcy Józefowa w wieku 18 i 25 lat, usłyszeli już zarzuty karne uprowadzenia i pozbawienia wolności po uprzednim stosowaniu przemocy. Dodatkowo 18-latkowi przedstawiono zarzut karny posiadania narkotyków, w związku z tym, że w jego mieszkaniu znaleziono porcję marihuany.

Prokurator zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci policyjnych dozorów. Grożą im teraz kary do 5 lat pozbawienia wolności.

dn

Ładowanie odtwarzacza...