Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Przedświąteczne spotkanie wigilijne otwockich policjantów i pracowników Policji

Policjanci, policjantki, pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku zaprosili do udziału w przedświątecznym spotkaniu wigilijnym wszystkich tych, z którymi współpraca na różnych płaszczyznach i poziomach dotyczy przede wszystkim bezpieczeństwa. Byli wśród nich samorządowcy, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, wojska, straży pożarnej, straży miejskiej, nadleśnictw, ośrodków badawczych i szkoleniowych z terenu powiatu otwockiego. Jak co roku, było wiele serdeczności i wzajemnych życzeń zdrowia, szczęścia oraz wszelkiej pomyślności. Dziękujemy wszystkim naszym przyjaciołom i służbom za przybycie. W uroczystości opłatkowej wziął udział Zastępca Komendanta Stołecznego do spraw kryminalnych młodszy inspektor Krzysztof Smela, który w imieniu kierownictwa garnizonu złożył świąteczne życzenia.

Spotkanie wigilijne otwockich policjantów ma już wieloletnia tradycję, której hołduje kierownictwo naszej jednostki, zapraszając do udziału w nim oprócz policjantów i pracowników Policji, przedstawicieli samorządu, służb mundurowych, instytucji wymiaru sprawiedliwości, wszystkich z którymi w ramach swojej ustawowej działalności, otwocka jednostka współpracuje.

Przedświąteczne spotkanie opłatkowe rozpoczęło się wstępem moderatora, który wprowadził zgromadzonych w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, mówiąc:

„Nadchodzące Święta Bożego Narodzenia - to czas bardzo szczególny i wyczekiwany.

To bez wątpienia jedyny taki moment w roku, kiedy zatrzymujemy się w naszym codziennym zapędzeniu, kiedy możemy spędzić czas z rodziną i bliskimi. Z tymi, których kochamy, szanujemy, rozumiemy, z tymi wszystkimi dla których, tak jak i dla nas, jest to najważniejszy świąteczny czas.

I znajdujemy wreszcie chwilę na krótką bodaj refleksję: po co jesteśmy, co jest dla nas ważne, jakie wartości są w życiu najważniejsze, jakimi chcielibyśmy być, co jeszcze możemy zrobić dla dobra innych ludzi. Dlatego też, dzieląc się opłatkiem, życzymy wszystkim tego co najlepsze.

Wigilijnej tradycji od lat hołdują policjanci i pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, zapraszając na spotkanie opłatkowe, wszystkich tych, dla których bezpieczeństwo ma wymiar najważniejszy.

Dziękujemy, że jesteście tu Państwo z nami.”

Kolejno życzenia składali, zabierając głos, gospodarz spotkania wigilijnego Komendant Powiatowy Policji w Otwocku młodszy inspektor Hubert Białogrodzki, Starosta Otwocki Cezary Łukaszewski, Przewodnicząca Komisji Zdrowia, Rodziny i Bezpieczeństwa Rady Powiatu Otwockiego Kinga Błaszczyk, Prezydent Miasta Otwocka Jarosław Tomasz Margielski, Przewodnicząca Rady Miasta Otwocka Monika Joanna Kwiek.

W imieniu dowództwa garnizonu stołecznego, życzenia złożył Zastępca Komendanta Stołecznego Policji do spraw kryminalnych młodszy inspektor Krzysztof Smela, życząc wszystkim spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia, spędzonych w gronie najbliższych.

Przemawiający złożył serdeczne życzenia szczególnie tym mundurowym, którzy w święta będą pełnić służby na rzecz bezpieczeństwa wszystkich mieszkańców.

Po życzeniach od naszych znamienitych gości, przyszła kolej na modlitwę, którą odprawili księża proboszczowie: Jan Śmigasiewicz i Cezary Krawczyński, wspierający naszą jednostkę we wszystkich podniosłych uroczystościach i rocznicach.

Później było już tylko dzielenie się opłatkiem i życzenia, które składali sobie wszyscy uczestnicy policyjnej wigilii.

Wesołych Świat!

dn

  • Przedświąteczne spotkanie wigilijne otwockich policjantów
  • Przedświąteczne spotkanie wigilijne otwockich policjantów
  • Przedświąteczne spotkanie wigilijne otwockich policjantów
  • Przedświąteczne spotkanie wigilijne otwockich policjantów
  • Przedświąteczne spotkanie wigilijne otwockich policjantów
  • Przedświąteczne spotkanie wigilijne otwockich policjantów
  • Przedświąteczne spotkanie wigilijne otwockich policjantów
  • Przedświąteczne spotkanie wigilijne otwockich policjantów
  • Przedświąteczne spotkanie wigilijne otwockich policjantów