„Leśne Ludki” w Augustówce otrzymały odblaskowe kamizelki - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Leśne Ludki” w Augustówce otrzymały odblaskowe kamizelki

Policyjna profilaktyczka wspólnie z policjantką z wydziału ruchu drogowego, spotkały się z przedszkolakami w Przedszkolu „Leśne Ludki” w Augustówce, w ramach gminnego programu „ODBLASKOWI - Akcja z odblaskiem w Gminie Osieck”. Podczas prelekcji z najmłodszymi, policjantki demonstrowały jak odblaskuje w ciemności kamizelka i uczyły jak należy zachować się na drodze. Policjantki poprosiły dzieci, aby te zawsze pamiętały o zakładaniu elementów odblaskowych. Wszystkie maluchy otrzymały od policjantek przekazane przez gminę kamizelki. Najmłodsi obiecali, że o obowiązku noszenia takich elementów ubioru przypomną swoim rodzicom, babciom i dziadkom. Przy okazji mundurowe uczyły też najmłodszych jak unikać innych zagrożeń.

„ODBLASKOWI - Akcja z odblaskiem w Gminie Osieck” idzie z pełnym rozmachem. W planie tego programu są spotkania z policjantami w szkołach i przedszkolach, a głównym tematem prowadzonych zajęć ma być z założenia bezpieczeństwo najmłodszych oraz propagowanie potrzeby i obowiązku noszenia odblasków.

W przedszkolu „Leśne Ludki” w Augustówce z maluchami spotkały się policjantki, w swojej profesji bardzo zaangażowane w propagowanie bezpiecznych zachowań. Policyjny profilaktyk młodszy aspirant Karolina Pardej i sierżant sztabowy Monika Guba z otwockiej drogówki to policjantki, które mają niezwykły dar prowadzenia bardzo sympatycznych zajęć z dziećmi oraz młodzieżą.

Dzieci z Augustówki miały okazję przekonać się, jak sympatyczne zajęcia potrafią przeprowadzić nasze policjantki. Mundurowe nie ograniczyły się jedynie do teoretycznego przekazu profilaktycznych treści. Zademonstrowały przedszkolakom, jak świeci w ciemności odblaskowa kamizelka i wyjaśniły na czy polega jej praktyczne zastosowanie.

Maluchy były bardzo zainteresowane policyjnym pokazem, w skupieniu słuchając ciekawego wykładu o bezpieczeństwie.

Na zakończenie zajęć, po tym jak dzieci obiecały, że będą przypominać dorosłym o noszeniu odblasków, wszystkie przedszkolaki otrzymały od mundurowych świecące kamizelki.

„ODBLASKOWI - Akcja z odblaskiem w Gminie Osieck” – kolejne spotkania już niebawem.

tekst: dn

zdjęcia: ag

  • Policjantki na spotkaniu z przedszkolakami
  • Policjantki na spotkaniu z przedszkolakami
  • Policjantki na spotkaniu z przedszkolakami
  • Policjantki na spotkaniu z przedszkolakami
  • Policjantki na spotkaniu z przedszkolakami
  • Policjantki na spotkaniu z przedszkolakami