Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Mieszkańcy powiadomili, a policjanci zatrzymali – jechał 169 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 03.12.2018

Policjanci z otwockiej drogówki błyskawicznie podjęli działania po zgłoszeniu od mieszkańców, że na odcinku - od ulicy Wawerskiej w Otwocku do ulicy Piłsudskiego w Józefowie, jeździ z dużą prędkością osobowy mercedes. Policjanci namierzyli wskazane przez obywateli auto, ruszyli za nim nieoznakowanym radiowozem z wideorejestratorem i zatrzymali, kiedy kierowca mercedesa gwałtownie przyspieszył do 169 km/h w terenie zabudowanym, gdzie po godzinie 23 obowiązywało ograniczenie do 60 km/h. Kierowcy, którym okazał się 21-letni otwocczanin, zatrzymano prawo jazdy. Otwocka drogówka skutecznie eliminuje opisane naruszenia prawa.

O tym, że otwocczanie zdecydowanie reagują na naruszenia przepisów w ruchu drogowym przez kierowców, szczególnie w porze nocnej, pisaliśmy już kilkakrotnie.

Policjanci każdą informację oraz zgłoszenie od mieszkańców dokładnie sprawdzają i zawsze patrolują rejon, w którym mogło dochodzić do samochodów „driftów” bądź niebezpiecznej jazdy z nadmierną prędkością.

Po godzinie 23 w Otwocku mieszkańców zaniepokoiły niebezpieczne manewry osobowego mercedesa, który miał jeździć, łamiąc ograniczenia prędkości, na odcinku od ulicy Wawerskiej w Otwocku do ulicy Piłsudskiego w Józefowie.

Dyżurny skierował w ten rejon policyjną załogę drogówki w nieoznakowanym radiowozie z wideorejestratorem. Policjanci byli przygotowani na sprawdzenie, czy faktycznie kierowca mercedesa niebezpiecznie „szarżuje” po otwockich  ulicach.

Funkcjonariusze patrolując miasto, zauważyli mercedesa, który jechał ulicą Kołłątaja, następnie ruszył w kierunku Józefowa i dalej w kierunku Warszawy. Na ulicy Sikorskiego w Józefowie mercedes zaczął przyspieszać i oddalać się.

Po chwili policjanci dokonali pomiaru, mercedes jechał 169 km/h. Policjanci interweniowali, a następnie dali kierowcy sygnał, aby ten zatrzymał się do kontroli.

Policyjna interwencja zakończyła się zatrzymanie dokumentu prawa jazdy 21-latkowi z Otwocka, który kierował mercedesem.

Kierowca w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym straci prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

Policjanci dziękują mieszkańcom za reakcję i powiadomienie.

dn