Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z drogówki realizują wnioski mieszkańców, apelując jednocześnie o korzystanie z nowych udogodnień

Data publikacji 22.11.2018

Wspólnymi siłami można więcej, to określenie dokładnie pasuje do przedsięwzięcia jakie zrealizowano, aby poprawić bezpieczeństwo pieszych w rejonie nowo budowanego skrzyżowania o ruchu okrężnym na ulicy Jana Pawła II w Otwocku. Działania medialne jednej z lokalnych gazet, skuteczne zresztą, a także inicjatywa błyskawicznie podjęta przez policjantów z otwockiej drogówki po zgłoszeniach od mieszkańców, aby stworzyć bezpieczne przejścia dla pieszych, zaowocowały utworzeniem przejść oraz zabezpieczeniem pieszych, podróżnych schodzących z przystanku kolejowego Otwock-Świder przed nagłym wtargnięciem na jezdnię. W tym miejscu jest duże natężenie ruchu, dlatego apelujemy o korzystanie z nowych udogodnień, stworzono je przecież dla poprawy bezpieczeństwa.

Policjanci z otwockiej drogówki liczą się z głosem społeczeństwa i każdy wniosek oraz postulat służący poprawie bezpieczeństwa dokładnie analizują oraz sprawdzają, jakie optymalne rozwiązanie byłoby najlepsze.

Tak było właśnie z wnioskiem mieszkańców, a także rodziców uczniów uczęszczających do pobliskich placówek oświatowych, aby w rejonie nowo budowanego skrzyżowania o ruchu okrężnym przy ulicy Jana Pawła II w Otwocku, wydzielić i stworzyć przejście dla pieszych.

To rozwiązanie miałoby służyć również podróżnym, pieszym i rowerzystom, schodzącym i zjeżdżającym z peronu pobliskiego przystanku kolejowego, aby mogli bezpiecznie przejść czy też przejechać na drugą stronę ulicy.

Nad tym problemem i głosami mieszkańców pochyliła się też jedna z otwockich gazet, której dziennikarze zaangażowali się w pomoc wnioskującym.

Policjanci z otwockiej drogówki zareagowali błyskawicznie. Sprawdzili i ocenili ten rejon, dochodząc do zdania, że przejście jest tam niezbędne.

Mundurowi z drogówki zaprosili na wspólną lustracje przedstawiciela wykonawcy robót drogowych oraz Zarządu Dróg Powiatowych.

Wszyscy spotkali się w rejonie budowanego ronda i uzgodnili, aby pojawiły się tam tymczasowe przejścia dla pieszych. Wykonawca robót zapewnił o przygotowaniu przejść, a przedstawiciel drogowców o ustawieniu specjalnych barier oddzielających chodnik od ulicy, aby w miejscu, gdzie znajduje się zejście i dojście do przystanku kolejowego pieszy i rowerzysta był właściwie zabezpieczony. Kolejnego dnia po wspólnej lustracji, przejścia i bariery były już gotowe.

Teraz proponujemy i apelujemy zarazem, aby korzystać z nowych udogodnień, nie skracać sobie drogi przy schodzeniu z peronu, tylko korzystać w sposób prawidłowy z tymczasowych i oznakowanych przejść dla pieszych. Ulica Jana Pawła II charakteryzuje się dość dużym natężeniem ruchu, dlatego zalecamy ostrożność i docenianie nowych rozwiązań, o co zresztą wnioskowali sami mieszkańcy.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w to przedsięwzięcie. W tym również dziennikarzom „Linii Otwockiej” za aktywne włączenie się w pomoc mieszkańcom.

Wspólnymi siłami można zawsze więcej.

dn

Ładowanie odtwarzacza...