Podziękowania dla policjantów – dobra robota! - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania dla policjantów – dobra robota!

Data publikacji 09.11.2018

Bardzo miłe i serdeczne podziękowania otrzymali policjanci z otwockiej drogówki od 35-letniej mieszkanki Warszawy, która 1 listopada uczestniczyła w zdarzeniu drogowym w Karczewie. Motocyklistka była pod wrażeniem bardzo profesjonalnej, a przede wszystkim empatycznej postawy naszych policjantów. Ujęła ją troska i serdeczność, jaką okazali jej mundurowi, kiedy została zabrana do szpitala. Postanowiła podziękować i skierowała do Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku gratulacje dla naszych kolegów. „Dobra robota” – napisał I Zastępca komendanta podinspektor Jędrzej Bełz nadzorujący pion prewencji. Policjanci byli zaskoczeni, przyjmując tak oryginalne i jedyne w swoim rodzaju podziękowania.

Policjanci z otwockiej drogówki to funkcjonariusze, którzy zawsze służą na pierwszej linii w zabezpieczeniu zdarzeń drogowych. Widzą ból, cierpienie, pomagają ratownikom i strażakom. Zachowanie empatii w najbardziej kryzysowej sytuacji to wielka sztuka. Jednak to zrozumienie dla sytuacji tych, którzy w zdarzeniach drogowych biorą udział jest bardzo ważne. Wyraża nie tylko charakter człowieka, ale pokazuje, że policjant oprócz tego, ze trzyma się swoich procedur, to potrafi z szacunkiem odnieść się do poszkodowanych.

Podziękowania od motocyklistki, która w Karczewie brała udział w zdarzeniu drogowym to bardzo serdeczny gest dla całego naszego policyjnego środowiska. Policjanci z otwockiej drogówki, sierżant sztabowy Tomasz Strużyński i sierżant Marcin Sałatowski, będąc w szpitalu, zainteresowali się zdrowiem poszkodowanej. Wiedząc, że niepokoi się o nią narzeczony, który przyjechał na miejsce, zapytali się poszkodowanej, czy chciałaby mu przekazać coś ważnego.

Policjanci mówią, że po prostu wykonywali swoja pracę, jednak musieli to zrobić z pełnią empatii i zrozumienia dla sytuacji motocyklistki. Jak napisała, ujął ją profesjonalizm policjantów z drogówki.

I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku podinspektor Jędrzej Bełz, nadzorujący pracę drogówki, określił postawę stróżów prawa jak „dobrą robotę”.

Każde takie podziękowania cieszą i dają satysfakcję, zarówno policjantów, ale i samych przełożonych. To prawdziwa laurka i za to też serdecznie dziękujemy.

Motocyklistce życzymy przede wszystkim mnóstwo zdrowia i wyłącznie bezpiecznych podróży motocyklem.

dn