Dzielnicowy namierzył kryjówkę poszukiwanego - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowy namierzył kryjówkę poszukiwanego

Sprytnie zakamuflowane pomieszczenie gospodarcze w bloku na jednym z karczewskich osiedli, przez kilka tygodni stało się kryjówką 35-letniego karczewianina, za którym otwocki sąd wydał nakaz doprowadzenia do zakładu karnego. Na mocy sądowych wyroków, w sprawach dotyczących paserstwa, posiadania narkotyków i udzielania środków odurzających, poszukiwany mężczyzna miał spędzić 118 dni w zakładzie karnym - w ramach zastępczej kary pozbawienia wolności. Na jego trop wpadł jednak miejscowy dzielnicowy, który odkrył, w jaki sposób ścigany korzystał ze swojej kryjówki. Poszukiwanego zatrzymano, a następnie odkonwojowano do zakładu karnego.

Policjanci z komisariatu w Karczewie otrzymali do realizacji dwa nakazy doprowadzenia dotyczące tej samej osoby. Zgodnie z wyrokami, które zapadły w sprawach karnych, 35-letni karczewianin miał orzeczoną łączną karę 118 dni pozbawienia wolności. Mężczyzna ten świadomy tego, że jego domem przez kilka najbliższych miesięcy stanie się więzienie, ukrył się przed wymiarem sprawiedliwości.

Namierzeniem miejsca, w którym mógł przebywać 35-latek, zajął się dzielnicowy. Poszukiwany mężczyzna był mu dobrze znany, miał bowiem na koncie  różne przestępstwa, a do zakładu karnego miał trafić za paserstwo, posiadanie i udzielanie narkotyków.

Dzielnicowy podejrzewał, że poszukiwany mógł ukryć się na jednym z karczewskich osiedli mieszkaniowych. Policjant dowiedział się, że ostatnio widziany był w piwnicy jednego z bloków.

Dzielnicowy pojechał sprawdzić miejsce, które miało być potencjalną kryjówką 35-latka. Pomieszczenie gospodarcze, w którym miał przebywać, było jednak zamknięte na kłódkę.

Dzielnicowy nie odpuścił, zawodowa intuicja podpowiadała mu, że to właśnie w tym miejscu skrył się poszukiwany. Funkcjonariusz postanowił jeszcze sprawdzić okno od pomieszczenia. Zasłonięte dyktą i zabezpieczone sznurkiem otworzyło się, a wewnątrz po sam sufit były poukładane różne przedmioty, głównie odzież. To był jednak tylko kamuflaż.

Dzielnicowy zajrzał do środka, odgarnął ciuchy i zobaczył, że poniżej znajduje się pusta przestrzeń. Tam właśnie za tekturowym kartonem odnalazł skuloną postać. Kiedy latarka oświetliła jej twarz, wszystko stało się jasne.

Był to mężczyzna, a dokładnie poszukiwany przez dzielnicowego 35-latek - przestraszony i zdezorientowany, nie miał nawet szans na ucieczkę. Dzielnicowy założył mężczyźnie kajdanki i doprowadził go do policyjnego aresztu.

Następnie w policyjnym konwoju przewieziono mężczyznę do najbliższego zakładu karnego.

dn

Ładowanie odtwarzacza...

Wypowiedź - nadkomisarz Daniel Niezdropa (Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku)

Ładowanie odtwarzacza...
2.63 MB
Wypowiedź - nadkomisarz Daniel Niezdropa (Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku)