Podsumowanie akcji „ZNICZ 2018” w powiecie otwockim - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie akcji „ZNICZ 2018” w powiecie otwockim

Data publikacji 05.11.2018

265 policjantów skierowanych do służby w trzech zmianach, czuwało przez ostatnie cztery doby nad bezpieczeństwem mieszkańców całego powiatu oraz wszystkich tych, którzy w tym czasie odwiedzali groby bliskich i podróżowali drogami naszego powiatu. W czasie świąt odnotowano 3 wypadki drogowe, w których rannych zostało 6 osób oraz 23 kolizje drogowe. Policjanci z drogówki konsekwentnie egzekwowali przestrzeganie ustalonych na drogach norm. Zatrzymano 24 prawa jazdy za dwukrotne przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym, ujawniono 108 przekroczeń dozwolonej prędkości i zbadano stan trzeźwości u ponad jednego tysiąca kierowców. Celem tej akcji było skuteczne działanie i zapobieganie niebezpieczeństwom. Zadanie zostało wykonane.

Policyjna akcja „Znicz 2018” była realizowana w całym kraju od 31 października do 4 listopada. Wzmożone i aktywne zresztą działania prewencyjne objęły również teren powiatu otwockiego. Policjanci podeszli do realizacji zadań w sposób profesjonalny i skuteczny, co pokazują efekty prowadzonych kontroli:

  • ujawniono 108 wykroczeń drogowych dotyczących przekroczenia dozwolonej prędkości,
  • zatrzymano 24 kierowcom prawo jazdy za tzw. „50+” tj. przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 50 km/h,
  • zatrzymano 2 kierowcom prawo jazdy za spowodowanie zagrożenia i stworzenie niebezpieczeństwa w ruchu drogowym,
  • ujawniono 15 kierujących po alkoholu, w tym 4 kierowców i 10 rowerzystów w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) oraz 1 kierowcę w stanie po użyciu alkoholu (poniżej 0,5 promila),
  • zatrzymano 18 dowodów rejestracyjnych z uwagi na niewłaściwy stan techniczny pojazdu,
  • przebadano na stan trzeźwości ponad jeden tysiąc kierowców.

W tym czasie odnotowano 3 wypadki drogowe, w których rannych zostało 6 osób i 23 kolizje drogowe. Zdarzenia drogowe, w których urazów zdrowotnych doznali ich uczestnicy - miały miejsce:

  • 1 listopada około godziny 11.15, w Karczewie na drodze wojewódzkiej nr 801, doszło do zderzenia opla z motocyklem. Pojazdami kierowały dwie kobiety. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiła motocyklistka – mieszkanka gminy Sobienie Jeziory.
  • 2 listopada około godziny 9, na ulicy Nadwiślańskiej w Józefowie, doszło do zderzenia trzech pojazdów, dwóch marki skoda i dostawczego Iveco. Do szpitala trafiły dwie kobiety, z których jedna była kierowcą skody, a kolejna pasażerką drugiej osobówki.
  • 4 listopada około godziny 12, w Człekówce na drodze krajowej nr 50, doszło do zderzenia hondy z audi. Do szpitala z obrażeniami ciała trafił kierowca audi oraz jego pasażer. Do szpitala trafiła również pasażerka hondy.

W czasie prowadzonych przez policjantów działań w rejonie cmentarzy,  nie odnotowano poważnych zakłóceń ładu i porządku publicznego. Nie zgłaszano też w tym czasie kradzieży oraz włamań do samochodów .

Policyjne działania prowadzono z dużym zaangażowaniem, a biorący w nich udział funkcjonariusze skutecznie reagowali na wszelkie sytuacje, w których naruszano prawo, szczególnie w ruchu drogowym – wobec tych, którzy jazdą z nadmierną prędkością mogli generować zagrożenia dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Do policyjnej akcji w ciągu pięciu dni skierowano łącznie 265 policjantów, z czego 89 służb zrealizowali policjanci z drogówki, a 176 z prewencji.

dn