Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzięki szybkiemu zgłoszeniu od mieszkańców policjanci zatrzymali włamywaczy

Data publikacji 31.10.2018

O tym, że warto powiadamiać Policję, w przypadku zauważenia podejrzanych osób, przekonali się mieszkańcy Józefowa, którzy od razu zareagowali, widząc włamujących się do zaparkowanych samochodów. Policjanci błyskawicznie podjęli interwencję i w pościgu zatrzymali dwóch józefowian, którym wstępnie udowodniono włamanie do dwóch samochodów i kradzież radioodtwarzaczy. Policjanci dziękują mieszkańcom za szybkie zgłoszenie. Dzięki takiemu reagowaniu bez wątpienia rośnie szansa na zatrzymanie przestępcy na gorącym uczynku. Możliwe, że w tym konkretnym przypadku zapobieżono kolejnym włamaniom, których mogliby dopuścić się zatrzymani.

Po godzinie 15, policjanci z Józefowa przyjęli zgłoszenie od mieszkańców, którzy zwrócili uwagę na dwóch podejrzanych mężczyzn, którzy na ulicy Uroczej prawdopodobnie włamywali się do zaparkowanego tam samochodu.

Odpowiedzią na to zgłoszenie, była błyskawiczna policyjna interwencja. Funkcjonariusze z zespołu patrolowo-interwencyjnego komisariatu w Józefowie potwierdzili, że widziani mężczyźni faktycznie włamali się do samochodu, a jak później jeszcze sprawdzono, nie było to jedyne auto, które tego dnia okradli. Z obydwu samochodów skradziono radioodtwarzacze i akcesoria.

Policjanci ruszyli w pościg za podejrzanymi. Na jednej z sąsiednich ulic zauważyli mężczyzn, którzy widząc zbliżający się radiowóz rzucili się do ucieczki. Policjanci ruszyli w pościg.

Po kilkusetmetrowej pogoni podejrzani byli już w rękach stróżów prawa. Policjanci odzyskali skradzione radioodtwarzacze.

Zatrzymanymi okazali się mieszkańcy Józefowa w wieku 18 i 26 lat. Obaj byli nietrzeźwi. Starszy z nich miał prawie 3,5 promila alkoholu w organizmie, młodszy natomiast ponad 1,5 promila.

Kiedy podejrzani wytrzeźwieli w policyjnym areszcie, policjanci z zespołu kryminalnego przedstawili im zarzuty karne współudziału w dwóch włamaniach do samochodów. Teraz „wspólnikom” grożą kary do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci dziękują mieszkańcom za szybkie powiadomienie.

dn

Ładowanie odtwarzacza...