Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„ZNICZ 2018” działania otwockich policjantów – organizacja ruchu przy cmentarzach

Data publikacji 30.10.2018

Zwiększone działania kontrolno-prewencyjne, obecność policyjnych patroli w rejonie cmentarzy, tak właśnie będzie wyglądała akcja „ZNICZ 2018”, w które wezmą udział otwoccy policjanci. Na drogach krajowych i wojewódzkich przewidywany jest większy niż zwykle ruch pojazdów, spowodowany przede wszystkim wyjazdami na groby bliskich. W rejonie cmentarzy i nekropolii będzie też większy przepływ pojazdów. Wzorem lat ubiegłych, w niektórych miejscach w powiecie otwockim, na drogach dojazdowych do cmentarzy będzie obowiązywała zmieniona tymczasowa organizacja ruchu. Pojawią się nowe znaki i tablice informacyjne. Zalecamy stosowanie się do tymczasowych zmian i apelujemy o rozsądek na drogach. Pieszym przypominamy o odblaskach.

Formalnie ogólnokrajowa akcja „ZNICZ 2018” rusza jutro rano, jednak już od kilku dni policjanci z otwockiej drogówki monitorują zagrożenia na drogach i pojawiają się tam, gdzie istnieje możliwość wystąpienia zdarzeń drogowych. W dniach 31 października – 4 listopada przewidywane są bardziej intensywne działania Policji w powiecie otwockim. Do służby na drogach będzie wyznaczona większa liczba policyjnych patroli.

W tym czasie funkcjonariusze będą zabezpieczać drogi dojazdowe do cmentarzy oraz wszystkie najbardziej newralgiczne miejsca na głównych ciągach komunikacyjnych. Nad bezpieczeństwem odwiedzających groby w Otwocku, będą czuwać policjanci z drogówki, a także prewencji, w tym również dzielnicowi.

Lokalne nekropolie w pozostałych miastach i gminach powiatu otwockiego, nadzorem prewencyjnym obejmą policjanci z Komisariatów Policji w Karczewie i Józefowie oraz podległych posterunków. W Józefowie w działaniach zabezpieczających będą uczestniczyć strażnicy miejscy.

Działania otwockich policjantów będą ukierunkowane na to, aby w tych dniach zapobiec ewentualnym zagrożeniom, zarówno w ruchu drogowym, jak również zdarzeniom kryminalnym.

Na drogach powiatu otwockiego służbę będą pełniły policyjne załogi w oznakowanych i nieoznakowanych radiowozach, w tym również wyposażonych w wideorejestratory. Oprócz tych urządzeń, policjanci będą korzystać z laserowych mierników prędkości, między innymi na drogach gminnych i powiatowych.

Kierowcy muszą liczyć się ze sprawdzeniem stanu trzeźwości, które będzie realizowane przy każdej kontroli drogowej. Dlatego warto, nie tylko w tym czasie, ale zawsze kierować się rozsądkiem i zachowywać się zawsze odpowiedzialnie podczas jazdy samochodem, po prostu nie jeździć po alkoholu.

Policjanci patrolujący drogi  po zmierzchu i w porze nocnej będą reagować w sytuacji zauważenia pieszych bez odblasków, dlatego właśnie warto już teraz wyposażyć się w takie elementy.

Życzymy wszystkim podróżującym, odwiedzającym groby bliskich, aby te świąteczne dni upłynęły pod znakiem spokoju i bezpieczeństwa.

Policjanci ze swojej strony zapewniają zaangażowanie w jak najlepszą realizację zadań ustawowych i natychmiastową reakcję na każdy przejaw łamania prawa.

Poniżej przedstawiamy, jak będzie wyglądała tymczasowa organizacja ruchu, na podstawie informacji m. Otwock i m. Józefów:

  • Urząd Miasta Otwocka informuje, że w związku ze zbliżającym się okresem świąt „Wszystkich Świętych”, w dniach od 31.10.2018r., od godz. 15:00, do 5.11.2017r., do godz. 7:00, będzie obowiązywała czasowa organizacja ruchu w rejonie cmentarza. Na ulicy Andriollego (od ul. Pułaskiego do ul. Narutowicza) będzie obowiązywał ruch jednokierunkowy.
  • Urząd Miasta Józefów informuje, że w dniach 1-2 listopada na ulicach w rejonie cmentarza w Józefowie zostanie wprowadzona zmieniona organizacja ruchu. Na ulicy Puszkina - na odcinku od cmentarza w kierunku ul. Granicznej - ruch jednokierunkowy w kierunku Granicznej, na ulicy bez nazwy przy cmentarzu - na odcinku od ul. Wawerskiej w kierunku ul. Puszkina - ruch jednokierunkowy w kierunku Puszkina.

dn