Minibusem przewoził o 9 osób za dużo – zatrzymano prawo jazdy - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Minibusem przewoził o 9 osób za dużo – zatrzymano prawo jazdy

Data publikacji 30.10.2018

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali prawo jazdy kierowcy miniautobusu, który zamiast dozwolonej liczby pasażerów, przewoził 9 osób więcej. Za naruszenie przepisów obowiązującego prawa, kierowcy zatrzymano dokument prawa jazdy. Policjanci apelują, szczególnie teraz w okresie zbliżających się „Wszystkich Świętych”, do kierowców i przewoźników o przestrzeganie obowiązujących norm i limitów w przewozie pasażerów, a do samych pasażerów, aby nie ryzykowali podróży takim środkiem transportu. W ramach działań na drogach policjanci będą zwracać uwagę na tego rodzaju „zachowania” i wyciągać konsekwencje wobec kierowców transportu zbiorowego.

Wczesnym rankiem policjanci z otwockiej drogówki na ulicy Częstochowskiej w Karczewie, zauważyli miniautobus volkswagena, którym prawdopodobnie podróżowała zbyt duża liczba pasażerów. Policjanci zatrzymali samochód do kontroli.

Samochód sprawdzany przez policjantów, zgodnie z posiadaną specyfikacją, mógł przewozić wyłącznie 19 pasażerów, jednak kierowca naruszył te normy, bo volkswagenem podróżowało 28 osób.

W związku z faktem, że kierowca – 69-latek z gminy Sobienie Jeziory, naruszył przepisy prawa o ruchu drogowym, dotyczące przewożenia dopuszczalnej liczby pasażerów, policjanci zatrzymali mężczyźnie dokument prawa jazdy.

Po wydaniu decyzji administracyjnej kierowca może stracić ten dokument na 3 miesiące.

Policjanci zwracają się do wszystkich lokalnych przewoźników i kierowców w transporcie publicznym o przestrzeganie ustalonych dla pojazdów norm przewozu pasażerów.

Jednocześnie funkcjonariusze zapowiadają, że szczególnie teraz w okresie świątecznym, będą baczniej przyglądać się tego rodzaju negatywnym zachowaniom i stanowczo na nie reagować.

Przewoźnicy i kierowcy powinni pamiętać o tym, aby zapewnić pasażerom maksimum bezpieczeństwa, a nie stwarzać sytuacji, w których ich życie i zdrowie mogłoby stać się zagrożone.

dn