Trzech dzielnicowych odwiedziło przedszkolaków z „Willi Jakubówki” - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech dzielnicowych odwiedziło przedszkolaków z „Willi Jakubówki”

Data publikacji 29.10.2018

Trzech dzielnicowych wspólnie z policjantką specjalizującą się w działaniach z zakresu profilaktyki społecznej, wzięło udział w edukacyjnych zajęciach dla dzieci w Przedszkolu Publicznym „Willa Jakubówka” przy ulicy Długiej w Józefowie. Podczas spotkania dzielnicowi z profilaktykiem omówili z maluchami zagrożenia, na jakie należy uważać na co dzień. Przećwiczono numery alarmowe oraz przypomniano zasady zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych, w tym ataku ze strony agresywnego psa i zaczepiania dzieci przez osoby nieznajome. Wiele uwagi poświęcono również odblaskom. Policjanci apelowali o ich noszenie, szczególnie teraz, kiedy szybciej robi się ciemno.

Józefowscy dzielnicowi zaangażowali się w propagowanie wiedzy o bezpieczeństwie wśród najmłodszych. W wyniku ich współpracy z policyjnym profilaktykiem, zaplanowano i zorganizowano spotkanie z przedszkolakami z publicznej placówki przy ulicy Długiej w Józefowie.

W spotkaniu z dziećmi wzięli udział: młodszy aspirant Piotr Chudek, młodszy aspirant Tomasz Wasążnik, starszy sierżant Piotr Firląg oraz aspirant sztabowy Anna Wasilewicz.

Spotkanie było nie tylko doskonałą okazją do tego, aby promować najważniejsze treści profilaktyczne. Służyło również zapoznaniu maluchów z zawodem policjanta. Dzielnicowi opowiadali dzieciom o tym, czym dokładnie zajmują się na co dzień i jakie zadania wykonują.

Maluchy były bardzo ciekawe pracy policjantów i jak to dzieci, pytały się przede wszystkim o policyjne pistolety, akcje i zatrzymania przestępców. Dzielnicowi tłumaczyli dzieciom, jak odpowiedzialna jest ich służba, odpowiadając na wszystkie pytania najmłodszych.

Podczas wizyty mundurowych, funkcjonariusze sprawdzili wiedzę przedszkolaków na temat znajomości najważniejszych numerów alarmowych, zachowania się na przejściach dla pieszych oraz co należy zrobić w sytuacji kiedy agresywny pies chce zaatakować dziecko, a także co zrobić w przypadku kiedy osoba obca zaczepia najmłodszych.

Policjanci wysłuchali odpowiedzi dzieci i wspólnie z nimi przećwiczyli jeszcze raz sytuacje, w których należy zachować szczególną ostrożność.

Maluchom przypomniano również o tym, aby odblaski zawsze towarzyszyły im zarówno w drodze do przedszkola, ale też w czasie wolnym podczas spacerów z rodziną, szczególnie po zmroku.

Dzielnicowi z Józefowa to policjanci bardzo aktywni i dbający o współpracę z lokalną społecznością. Zachęcamy pozostałe przedszkola do tego, aby zapraszały policjantów na prelekcje z najmłodszymi.

dn