Najpierw znaleźli młynek, a później sprawa nabrała już tempa - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Najpierw znaleźli młynek, a później sprawa nabrała już tempa

Data publikacji 11.10.2018

Policjanci z ogniwa do spraw nieletnich i patologii otwockiej komendy, realizując własne ustalenia operacyjne, wpadli na trop 14-latka z Karczewa, który miał „pomagać” swoim rówieśnikom w zakupie środków odurzających. Policjanci przeszukali mieszkanie nastolatka i odnaleźli w nim tzw. młynek do marihuany, a w nim pozostałości narkotyku. Od tego momentu sprawa nabrała tempa. Policjanci ustalili nieletnich, którzy zażywali narkotyki, w których to zakupie pomagał 14-latek. Nieletniemu przedstawiono już zarzuty karne popełnienia przestępstw narkotykowych. Teraz oceną jego „występków” zajmie się sąd, który może zastosować wobec 14-latka środki karno-wychowawcze.

Policjanci zajmujący się problematyką nieletnich i wykrywaniem czynów popełnionych przez nastolatków, weryfikowali informacje, zdobyte w wyniku pracy operacyjnej, które wskazywały, że 14-letni mieszkaniec Karczewa może pośredniczyć w zakupie narkotyków i ułatwiać ich nabycie.

Przeszukując mieszkanie nieletniego, policjanci odnaleźli w nim tzw. młynek do mielenia i rozdrabniania marihuany. W młynku znajdowały się pozostałości suszu. Narkotester potwierdził, że jest to narkotyk.

Policjanci od nieletnich rozpoczęli pracę przy sprawie. W wyniku prowadzonych czynności, ustalali kolejne osoby, które kontaktowały się z 14-latkiem i kupowały narkotyki, których to nabycie ułatwiał właśnie młody karczewianin.

Policjanci wstępnie udowodnili, ze 14-latek pośredniczył w kilkunastu „transakcjach” narkotykowych, pomagając w zakupie głównie marihuany - uczniom z karczewskich i otwockich szkół w wieku 15-17 lat.

Zebrany przez funkcjonariuszy materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie nieletniemu zarzutów karnych popełnienia przestępstw narkotykowych.

Teraz sprawą nieletniego zajmie się sąd rodzinny.

dn