Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Otwocki dyżurny w czołówce najlepszych dyżurnych w Garnizonie Stołecznym

Data publikacji 05.10.2018

W garnizonowych eliminacjach do Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji, których ostatni praktyczny etap przeprowadzono w siedzibie Komendy Stołecznej, wysoko punktowane trzecie miejsce zajął – realizujący zadania oficera dyżurnego w Komendzie Powiatowej Policji w Otwocku – nadkomisarz Piotr Szczepaniak, policjant z 27-letnim stażem służby w Policji oraz wieloletnim doświadczeniem w pracy na stanowisku kierowania otwockiej komendy. Nasz oficer dyżurny z zaangażowaniem pełni swoja służbę i jak sam wielokrotnie powtarza, w swojej służbie kieruje się dewizą: „lubię pomagać ludziom”. Gratulujemy naszemu dyżurnego wysokiej lokaty i życzymy, aby w kolejnej edycji powalczył o najwyższą lokatę.

Kilka dni temu w „Białej Sali” Pałacu Mostowskich w turniejowe szranki stanęli dyżurni z całego garnizonu, w ramach tzw. wojewódzkich, w tym przypadku stołecznych eliminacji do Ogólnopolskiego Turnieju Służby Dyżurnej Jednostek Organizacyjnych Policji.

Najlepszym otwockim dyżurnym okazał się nadkomisarz Piotr Szczepaniak, pełniący na co dzień służbę na stanowisku kierowania. To właśnie on godnie reprezentował naszą jednostkę podczas drugiego etapu.

Eliminacje mógł wygrać tylko jeden dyżurny i tylko jeden mógł dostać się do finału. Piotr Szczepaniak dzielnie walczył do samego końca, biorąc udział między innymi w konkurencjach dotyczących rejestrowania zdarzeń w policyjnych systemach i podejmowania czynności po przyjęciu zgłoszenia. Ocenie punktowej podlegało też efektywne i skuteczne zarządzanie siłami i środkami jednostki Policji oraz zachowanie „zimnej krwi” w sytuacjach kryzysowych.

Ostatecznie reprezentujący naszą jednostkę zajął wysoką trzecią lokatę. Na pewno się starał i może nawet miał szansę na jeszcze wyższą pozycję. Jednak jak w każdej rywalizacji - wygrywa lepszy. Życzymy naszemu dyżurnemu, aby w kolejnej edycji powalczył o najwyższe laury.

Dla otwockiej jednostki to i tak powód do dumy, jest przecież trzeci w Garnizonie Stołecznym – GRATULUJEMY ! ! !

dn