Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

To była kosztowna „znajomość”, jednak dzięki policjantom odzyskał skradzione przedmioty

Data publikacji 04.10.2018

60-letni mieszkaniec gminy Karczew znajomość z pewną 31-latką zapamięta na długo. Kiedy obudził się, to razem z kobietą z jego mieszkania zniknęły pieniądze i telefon komórkowy. Policjanci dość szybko namierzyli podejrzaną i odzyskali skradzione „fanty”. Kobieta najpierw trafiła do policyjnego aresztu, a później na przesłuchanie, gdzie przedstawiono jej zarzut popełnienia kradzieży. Podejrzana przyznała się i dobrowolnie poddał się karze. Miała już wcześniej na koncie podobne przestępstwa. Policjanci przestrzegają przed „przygodnymi” znajomościami. Akurat w tym przypadku dzięki skutecznej pracy mundurowych błyskawicznie odzyskano skradzione przedmioty.

Jeden z mieszkańców gminy poznał kobietę, którą zaprosił do swojego mieszkania. Niewiasta skorzystała z noclegu, jednak kolejnego dnia…

Kiedy 60-latek obudził się, nowo poznanej nie było już w mieszkaniu. Mężczyzna tknięty przeczuciem, poszedł sprawdzić telefon i portfel. Okazało się, że razem z kobietą zniknęło 800 złotych i wspomniany telefon.

Wyjaśnieniem sprawy zajęli się policjanci z Karczewa. Mundurowi z załogi patrolowej dokładnie zapoznali się z opisem kobiety i rozpoczęli jej poszukiwania.

Niedaleko miejsca gdzie mieszkał pokrzywdzony, zauważyli idącą ulicą poszukiwaną. Funkcjonariusze interweniowali. Wylegitymowali podejrzaną, była to 31-letnia mieszkanka Warszawy.

Kobieta wydała policjantom skradzione wcześniej pieniądze i aparat, po czym została osadzona w celi pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

Kolejne czynności procesowe z zatrzymaną przeprowadzili już dochodzeniowcy, przedstawiając jej zarzut popełnienia kradzieży. 31-latka przyznała się do przestępstwa i dobrowolnie poddała się karze.

dn

Ładowanie odtwarzacza...