Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzielnicowi z Otwocka sprawdzają miejsca z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa

Policjanci w dalszym ciągu zachęcają mieszkańców całego powiatu otwockiego do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To narzędzie informatyczne dostępne na każdej stronie internetowej jednostek Policji w Polsce, w tym również stronie otwockiej komendy. Zagrożenia zgłaszane przez mieszkańców dokładnie analizują dzielnicowi, na ich podstawie określając między innymi zadania priorytetowe. To też dla dzielnicowych ważna wiedza na temat miejsc, które należałoby sprawdzić, porozmawiać z mieszkańcami. Dzielnicowi z otwockiego rewiru, podobnie jak ich koledzy i koleżanki w całym powiecie spędzają większość czasu w swoich rejonach służbowych. Zachęcamy do kontaktu z nimi i korzystania z KMZB.

Dzielnicowi to policjanci pierwszego kontaktu, to funkcjonariusze, którzy zgodnie założeniem swojej służby, mają jak najwięcej czasu spędzać w służbie obchodowej. Otwoccy dzielnicowi podczas takich właśnie służb obchodowych dokładnie sprawdzają wszystkie miejsca zagrożone, parki, skwery, okolice urzędów, sklepów, aby przeciwdziałać i reagować, a przy tym pomagać mieszkańcom.

Określaniu najważniejszych zadań podczas obchodu, w ramach tzw. planów działań priorytetowych służą wnioski i postulaty mieszkańców, te zgłoszone osobiście podczas konsultacji, debat, ale również te wskazane w formie zagrożeń na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Zachęcamy do korzystania z tego narzędzia, które jest niezwykle przydatne Policji i ma służyć mieszkańcom. Dla dzielnicowych to również ważne źródło wiedzy na temat tego co może dziać się w ich rejonach służbowych.

Serdecznie zachęcamy też do kontaktowania się z dzielnicowymi i korzystania z aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.

dn

  • Dzielnicowi z Otwocka sprawdzają miejsca z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
  • Dzielnicowi z Otwocka sprawdzają miejsca z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa
  • Dzielnicowi z Otwocka sprawdzają miejsca z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa