Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Profilaktycy z Otwocka na prelekcjach w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie

Policjantki zajmujące się profilaktyką i wdrażaniem programów prewencyjnych, spotkały się na wakacyjnych zajęciach z bezpieczeństwa z dziećmi oraz młodzieżą, biorącymi udział w półkoloniach organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiązownie. Podczas spotkania omówiono zasady zachowania się nad wodą i sytuacje z osobami obcymi. Policjantki przeprowadziły też wykład na temat bezpiecznej jazdy rowerem i sprawdziły wiedzę najmłodszych na temat wyposażenia jednośladów. Były ciekawostki oraz atrakcje, między innymi daktyloskopowanie. Podczas zajęć wyświetlono filmy profilaktyczne.

Okres wakacyjny to czas bardzo aktywny dla policyjnych profilaktyków. Wiedza i profesjonalizm, a przy tym serdeczne podejście do najmłodszych, takie właśnie są zaangażowane w profilaktyczną misję policjantki: aspirant sztabowy Anna Wasilewicz i młodszy aspirant Karolina Pardej.

Policjantki odwiedziły półkolonie zorganizowane w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie. Celem ich wizyty było edukowanie najmłodszych i uczenie, jak mają zachować się w sytuacjach trudnych, a także jak bezpiecznie wypoczywać nad wodą.

Kolonistom wyświetlono dwa edukacyjne filmy: animowany o „Reksiu Ratowniku” i fabularny o przekornym „Alberciku”, który nie słuchał się nikogo i bawił się nad wodą w sposób taki, którego nie wolno naśladować. Była to produkcja stworzona przy udziale mazowieckiej Policji.

Wyświetlane filmy miały za zadanie wzmocnić przekaz policjantek i pokazać młodzieży, że nad wodą trzeba uważać, słuchać się starszych, a także wskazówek policjantów i ratowników.

Każdy uczestnik zajęć z policjantami otrzymał na pamiątkę własny odcisk linii papilarnych.

Policjanci odwiedzą niebawem kolejnych kolonistów.

dn

  • Profilaktycy z Otwocka na prelekcjach w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie
  • Profilaktycy z Otwocka na prelekcjach w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie
  • Profilaktycy z Otwocka na prelekcjach w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie