Policjanci z Karczewa w działaniach „Bezpieczne Wakacje” - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Karczewa w działaniach „Bezpieczne Wakacje”

Data publikacji 09.08.2018

Policjanci z karczewskiego komisariatu, a także wszyscy funkcjonariusze z posterunków Policji pełniący służbę obchodową i patrolową, stale monitorują miejsca gdzie może gromadzić się młodzież. Działania Policji mają z jednej strony zapobiegać występowaniu zdarzeń przestępczych z udziałem młodzieży, z drugiej natomiast przeciwdziałaniu sytuacjom, w których to zdrowie i życie młodzieży mogłoby zostać narażone. Policjanci kontrolują miejsca takie jak brzegi Wisły, gdzie młodzież spotyka się, wędkuje czy też korzysta z uroków plażowania. Podczas dotychczasowych kontroli policjanci nie ujawnili zagrożeń. Policyjna akcja trwa jednak do samego końca wakacji.

Dzielnicowy aspirant Marcin Cieśluk wspólnie z podkomisarzem Pawłem Lechnikiem Zastępcą Komendanta Komisariatu Policji w Karczewie, postanowili skontrolować tereny nadwiślańskie znajdujące się w granicach powiatu otwockiego.

Celem policyjnej kontroli miało być sprawdzenie, czy w rejonie rzeki nie gromadzi się młodzież, która może zażywać dopalacze, narkotyki, spożywać alkohol czy też dopuszcza się wybryków chuligańskich.

Policjanci nie ujawnili żadnych niepokojących zagrożeń, jednak podczas kontroli rozmawiali z napotkaną młodzieżą, zwracając uwagę na właściwe zachowanie się i nie naruszanie przepisów prawa.

Podobne działania kontrolne prowadzone są równolegle na terenie działania komisariatu w Józefowie oraz w całym powiecie otwockim.

Policjanci przypominają młodzieży, a szczególnie tym, którzy ukończyli już 17 lat, że w przypadku popełnienia przestępstwa ich czyn będzie już oceniał sąd karny, z czym wiążą się poważniejsze sankcje karne. Dlatego warto kierować się rozsądkiem i  nie wchodzić w kolizję z prawem.

Akcja „Bezpieczne Wakacje” wciąż trwa.

dn