Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z drogówki zabezpieczali przejazd rolkarzy „Półmaratonu Otwockiego”

Przez kilka godzin część miejskich ulic była wyłączona z ruchu kołowego. Było to związane z organizowanym w mieście niedzielnym „Półmaratonem Otwockim”, gdzie uczestnicy tego sportowego przedsięwzięcia mieli do pokonania 20 kilometrów na rolkach. 7 policjantów z otwockiej drogówki w tym trzech motocyklistów, dbało w tym czasie o bezpieczeństwo zarówno rolkarzy, jak też wszystkich tych, którzy mogliby nieopatrznie znaleźć się na trasie przejazdu. Zabezpieczenie zakończyło się pełnym sukcesem, nie odnotowano żadnych wydarzeń związanych z organizowanym przejazdem. Policjanci przypominają, aby w wakacje, podczas jazdy na rolkach przestrzegać zasad bezpieczeństwa.

W ostatnią niedzielę, na otwockich ulicach pojawili się rolkarze, w każdym wieku. Tego dnia były przygotowane konkursy zarówno dla najmłodszych miłośników jazdy na „małych kółkach”, jak również dla starszych. Przeprowadzono wyścigi na różnych dystansach.

Dla tych, którzy często czynnie, a nawet sportowo uprawiają jazdę na rolkach, przygotowany był 20 kilometrowy przejazd otwockimi ulicami.

Zadaniem Policji było zabezpieczenie nie tylko jadących, których cały czas pilotował policyjny motocykl, ale przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa we wszystkich tych miejscach, w których na trasie przejazdu, mógłby znaleźć się nieoczekiwanie samochód czy też motocykl.

Dzięki sprawnie przeprowadzanemu zabezpieczeniu uniknięto nieprzewidzianych i niebezpiecznych sytuacji. Żadne zdarzenie nie zakłóciło przebiegu imprezy.

Policjanci z otwockiej drogówki z zaangażowaniem podeszli do tego zabezpieczenia. Brak wydarzeń w ruchu drogowym w związku z przejazdem rolkarzy, to przede wszystkim wynik ich służby.

dn

  • Policjanci z drogówki zabezpieczali „Półmaraton Otwocki na rolkach”
  • Policjanci z drogówki zabezpieczali „Półmaraton Otwocki na rolkach”
  • Policjanci z drogówki zabezpieczali „Półmaraton Otwocki na rolkach”