Zabezpieczono kilkadziesiąt gramów marihuany i tabletki ecstasy - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zabezpieczono kilkadziesiąt gramów marihuany i tabletki ecstasy

Policjanci z pionu prewencji komisariatu w Karczewie, patrolując ulice znajdujące się blisko Wisły, wylegitymowali i sprawdzili dwóch mężczyzn, którzy nagle wyjechali samochodem z pobliskich zarośli. Zdezorientowani oraz zaskoczeni widokiem umundurowanych policjantów, chyba nie przeczuwali, że natkną się na stróżów prawa. Podczas kontroli odzieży, patrolowcy znaleźli i zabezpieczyli woreczki z podejrzanym suszem i tabletki. Jak później sprawdzono, była to marihuana i ecstasy. Podejrzani trafili do policyjnego aresztu, a następnie przedstawiono im zarzuty karne posiadania środków odurzających i substancji psychoaktywnych. Zatrzymani mężczyźni dobrowolnie poddali się karze.

Policjanci z zespołu patrolowo interwencyjnego patrolowali rejon Wisły w Karczewie. W pewnej chwili zobaczyli jak z przydrożnych zarośli wyjeżdża osobowe auto na obcych tablicach rejestracyjnych. Policjanci zauważyli w samochodzie dwóch mężczyzn, którzy sprawiali wrażenie zdezorientowanych. Tak jakby nie spodziewali się, że na ich drodze pojawi się nagle policyjny radiowóz.

Mundurowi postanowili sprawdzić kim oni są i czy przypadkiem nie przewożą narkotyków bądź innych podejrzanych przedmiotów.

Sprawdzani mężczyźni byli mieszkańcami: 29-latek Warszawy, a 23-latek gminy Karczew. Obydwu wylegitymowano i dokładnie sprawdzono w bazach danych.

Funkcjonariusze skontrolowali  odzież legitymowanych, odnajdując w ubraniu starszego z nich kilka podejrzanych tabletek, a u młodszego ponad 32 gramy zielonego suszu.  Badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że były to tabletki ecstasy i marihuana.

Policjanci z zespołu kryminalnego przedstawili następnie podejrzanym zarzuty karne posiadania narkotyków wbrew przepisom ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

dn

  • Policjant w czasie czynności z 29-letnim podejrzanym o posiadanie narkotyków
  • Policjant w czasie czynności z 23-letnim podejrzanym o posiadanie narkotyków
  • Zabezpieczona marihuana
Ładowanie odtwarzacza...