Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ściął słup energetyczny i trafił do szpitala – miał ponad 2,5 promila alkoholu

Policjanci z otwockiej drogówki zabezpieczali miejsce wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Granicznej w Józefowie. Kierowca osobowej toyoty stracił panowanie nad kierownicę, zjechał nagle z drogi i uderzył w przydrożny słup energetyczny. Na miejscu zdarzenia działania ratownicze prowadzili strażacy, którzy pomogli kierowcy wydostać się z auta. Później karetka zabrała go do szpitala. Wstępnie wykazano, że kierowca był nietrzeźwy i miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Do tego kierował samochodem wbrew sądowemu zakazowi. Podejrzanemu o przestępstwo drogowe grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny otwockiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Granicznej w Józefowie. Na miejsce skierowano policjantów z drogówki, aby zabezpieczyli zdarzenie drogowe.

Policjanci ustalili, że kierowca osobowej toyoty, którym był 32-letni mieszkaniec Józefowa, stracił panowanie nad autem, zjechał z jezdni i uderzył w słup energetyczny.

W wyniku tego wypadku ogólnych obrażeń i złamań doznał kierujący, na badania do szpitala trafił jego pasażer.

Podczas kolejnych czynności, policjanci ustalili stan trzeźwości 32-latka. Miał on ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych, okazało się, że oprócz jazdy w stanie nietrzeźwości, kierowca naruszył przepisy prawa, nie stosując się do sądowego wyroku, zgodnie z którym miał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi do 2019 roku.

32-latkowi grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dn

  • Policjanci pracują na miejscu zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy
  • Policjanci pracują na miejscu zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy