Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Debata społeczna z mieszkańcami gminy Wiązowna

Swoimi odczuciami oraz opiniami na temat bezpieczeństwa w gminie Wiązowna, mogli podzielić się z policjantami - jej mieszkańcy. Było to możliwe dzięki debacie społecznej, którą zorganizowano w Urzędzie Gminy Wiązowna. Rangi temu spotkaniu dodała obecność wójta oraz komendanta otwockiej jednostki Policji. Podczas debaty omówiono szereg tematów związanych z lokalnym bezpieczeństwem. Wskazywano zagrożenia w ruchu drogowym, postulowano o zwiększenie liczby patroli oraz kontrole kierowców, szczególnie tych którzy przekraczają dozwoloną prędkość i prowadzą po alkoholu. Przyjęto wszystkie wnioski. Policjanci zapewnili o ich niezwłocznej realizacji.

Czwarta w tym roku debata społeczna została zorganizowana w kolejnej gminie powiatu otwockiego. Spotkanie w ramach nowego cyklu pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ” zorganizowano w gminie Wiązowna. W tamtejszym urzędzie, w sali konferencyjnej spotkali się policjanci z wójtem Januszem Budnym, radnymi, a także sołtysi, strażacy OSP oraz mieszkańcy gminy Wiązowna.

Komendę Powiatową Policji w Otwocku, Komisariat Policji w Józefowie oraz Posterunek Policji w Wiązownie reprezentowali:

  • Komendant Powiatowy Policji w Otwocku młodszy inspektor Hubert Białogrodzki
  • Zastępca Komendanta Komisariatu Policji w Józefowie nadkomisarz Mariusz Marciak
  • Kierownik Posterunku Policji w Wiązownie młodszy aspirant Michał Wieczorek
  • Dzielnicowy Gminy Wiązowna aspirant Hanna Bronikowska
  • Dzielnicowy Gminy Wiązowna młodszy aspirant Włodzimierz Kozłowski
  • Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku podkomisarz Jakub Komorowski
  • Kierownik Ogniwa I Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku aspirant sztabowy Arkadiusz Osiak
  • Ekspert Wydziału Wspomagającego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku podinspektor Piotr Zakrzewski.

Spotkanie z lokalną społecznością rozpoczęło się od wystąpienia moderatora – podinspektora Piotra Zakrzewskiego, który przypomniał zgromadzonym założenia oraz cele organizacji debat społecznych.

Pierwszym punktem wystąpienia moderatora było przedstawienie stopnia realizacji wniosków i postulatów z poprzedniej debaty społecznej. Piotr Zakrzewski kolejno wymienił wszystkie wnioski, przedstawiając efekty działań Policji, związane bezpośrednio z eliminowaniem zagrożeń.

Mieszkańcy podczas debaty zostali zapoznani z zadaniami priorytetowymi, które realizują dzielnicowi oraz multimedialnymi narzędziami komunikacji, które służą do łatwego nawiązywania kontaktu z Policją tj. aplikacją MOJA KOMENDA oraz KMZB (Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa).

Po zakończonej prezentacji, moderator przekazał głos mieszkańcom, którzy mogli swobodnie wypowiedzieć się w kwestii bezpieczeństwa.

Na debacie pojawiły się nowe wnioski, opinie i wskazania do podjęcia działań przez Policję. Nie zabrakło też podziękowań za realizację dotychczasowych postulatów, skuteczność oraz widoczność patroli na terenie gminy. Pochwały zebrali też dzielnicowi za swoje zaangażowanie, pomoc i serdeczność w kontakcie z mieszkańcami.

Podczas debaty poruszono między innymi tematy związane z przekraczaniem dozwolonej prędkości, bezpieczeństwem pieszych, spożywaniem alkoholu przez młodzież, gromadzeniem się młodzieży oraz ryzykiem związanym z używkami, a także jazdą samochodami po alkolholu.

Mieszkańcy wnioskowali o więcej patroli, kontrole miejsc zagrożonych, a także kontrole prędkości i trzeźwości.

Obecni na debacie mundurowi często zabierali głos, odpowiadając na pytania zadawane przez mieszkańców bądź odnosząc się do poruszanych problemów.

Komendant Powiatowy Policji w Otwocku młodszy inspektor Hubert Białogrodzki podziękował wójtowi oraz radnym za dostrzeganie potrzeb lokalnej mundurowej służby i wsparcie finansowe dla rozwoju Policji oraz zaangażowanie się w budowę nowej policyjnej siedziby w Wiązownie.

Kolejne debaty z mieszkańcami, w pozostałych gminach powiatu otwockiego, odbędą się dopiero po wakacjach.

Zachęcamy jednak mieszkańców do nawiązywania kontaktów z dzielnicowymi, którzy będą w ramach prowadzonych konsultacji, zbierać opinie i wnioski związane z konkretnymi problemami. Konsultacje mają pomóc dzielnicowym w doprecyzowaniu zadań priorytetowych, które będą oni planować do realizacji w drugiej połowie 2018 roku.

dn

Powrót na górę strony