Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bilans zdarzeń drogowych podczas długiego weekendu i akcja „Prędkość”

Data publikacji 04.06.2018

Bilans zdarzeń drogowych w powiecie otwockim podczas ostatniego długiego weekendu to 4 wypadki drogowe. Skutkiem tych zdarzeń była jedna ofiara śmiertelna i cztery osoby ranne. Na drogach odnotowano 30 kolizji drogowych. Trzy wypadki miały miejsce 30 maja, natomiast jeden 3 czerwca. Policjanci w ostatni dzień akcji na drogach, prowadzili równolegle działania „Prędkość”. W ramach tej akcji, mundurowi ujawnili 12 wykroczeń drogowych związanych z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Policjanci z drogówki nie ustają w apelach kierowanych do uczestników ruchu drogowego. Policyjne patrole będą cały czas widoczne na drogach. Drogowe piractwo będą regularnie zwalczać dwa nieoznakowane radiowozy z wideorejestratorami oraz załogi wyposażone w laserowe mierniki prędkości.

Pomimo wielu policyjnych apeli, w dalszym ciągu jest grupa użytkowników dróg, którym obca jest tolerancja i poszanowanie drogowego prawa. Właśnie przez takie osoby, ich negatywne zachowania mają miejsce poważne zdarzenia drogowe, w których nie tylko dochodzi do urazów zdrowotnych, ale też do śmierci, będącej wynikiem odniesionych obrażeń.

Długi weekend był związany z działaniami otwockiej drogówki. Ponad 60 % policjantów z całego stanu osobowego wydziału ruchu drogowego, każdego dnia od 30 maja do 3 czerwca, było obecnych w służbie patrolowej na drogach.

Pomimo obecności i zaangażowania policjantów w skuteczne wykrywanie wykroczeń drogowych, nie uniknięto jednak poważnych sytuacji i zdarzeń drogowych. W tym okresie doszło do czterech wypadków drogowych, w których zginęła jedna osoba i cztery zostały ranne.       

Aby jeszcze skuteczniej przeciwdziałać drogowemu piractwu, które jest niejednokrotnie przyczyną przykrych konsekwencji wypadków drogowych, policjanci z otwockiej drogówki włączyli się w akcje garnizonową „prędkość”.

Podczas kontroli prowadzonych na drogach, policjanci namierzyli 12 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości.

Policjanci cały czas zapewniają, że ich misją jest walka z tymi, którzy szkodzą innym uczestników dróg, przez których nieodpowiedzialne zachowanie giną ludzie.

Dlatego też w dalszym ciągu funkcjonariusze będą wyciągać konsekwencje prawne wobec tych osób, a szczególnie kierowców, których drogowa brawura to śmiertelne wręcz niebezpieczeństwo dla pozostałych uczestników ruchu drogowego.

dn

Ładowanie odtwarzacza...