Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pasażer osobówki zginął w wypadku na drodze wojewódzkiej nr 801 w Wygodzie

Data publikacji 01.06.2018

Drugi poważny wypadek miał miejsce na dw nr 801 w Wygodzie w gminie Karczew. Doszło do niego po godzinie 15, tego samego dnia, kiedy po rannego motocyklistę przyleciał śmigłowiec ratowniczy. Tu również wykorzystano transport lotniczy, aby przewieźć ciężko rannego kierowcę osobowego renault do szpitala. Ten wypadek miał jednak skutek tragiczny. W wyniku zderzenia renault megane z ciężarówką, w wyniku odniesionych obrażeń zginął pasażer – 30 letni mężczyzna. Przez kilka godzin ekipa dochodzeniowo-śledcza pracowała na miejscu zdarzenia. Zorganizowano objazdy. Policjanci kolejny raz apelują o przestrzeganie przepisów prawa i rozsądek za kierownicą.

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego dwukrotnie lądował w związku z wypadkami, do których doszło na drodze wojewódzkiej nr 801 w powiecie otwockim, w środę miedzy godziną 10 a 15. 

Za drugim razem śmigłowiec zabrał do szpitala ciężko rannego 40-letniego kierowcę z powiatu piaseczyńskiego, który prowadząc renault megane, jak wstępnie ustalono, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w ciężarówkę. Zderzenia tego nie przeżył 30-letni mężczyzna, pasażer z renault, który zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. 41-letni mieszkaniec gminy Wiązowna, który jechał ciężarówką, nie odniósł żadnych obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

Przez kilka godzin z ruchu wyłączony został odcinek dw nr 801, pomiędzy rondami w Piotrowicach i Otwocku Małym. W tym czasie na miejscu pracowali strażacy i policjanci. W ramach czynności procesowych grupy dochodzeniowo – śledczej prowadzono oględziny i zabezpieczano ślady na miejscu zdarzenia. Zorganizowano też objazdy dla kierowców, o których na bieżąco informowano poprzez lokalne i ogólnopolskie media.

Materiały sprawy przekazano już do prokuratury. Policjanci wspólnie ze śledczymi zajmą się teraz wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego wypadku.

Tymczasem funkcjonariusze zwracają się z apelem do kierowców, aby podczas podróży, jazdy samochodem byli czujni i odpowiedzialni, bo to od ich zachowań i manewrów na drodze zależy to - jak będzie bezpiecznie.

Policjanci przypominają, że w związku z długim weekendem będą prowadzić kontrole prędkości i stanu trzeźwości oraz reagować na wszelkie przejawy piractwa drogowego.

dn     

Ładowanie odtwarzacza...