Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śmigłowiec przyleciał po rannego motocyklistę w Sobieniach Szlacheckich

Z ciężkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala motocyklista, który uczestniczył w wypadku z osobowym volkswagenem. Zdarzenie drogowe miała miejsce na drodze wojewódzkiej nr 801 w Sobieniach Szlacheckich. Kierowca osobówki nie został poszkodowany, był trzeźwy. Sprawę będę teraz badać policjanci zajmujący się prowadzeniem dochodzeń i śledztw dotyczących wypadków drogowych. Zdarzenia z udziałem motocyklistów zawsze niosą ryzyko utraty zdrowia, a nawet życia. To niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na urazy w konfrontacji z samochodem. Policjanci apelują do kierowców i do motocyklistów o jazdę z rozwagą i rozsądkiem oraz wzajemną tolerancję na drodze.

W Sobieniach Szlacheckich na odcinku drogi wojewódzkiej nr 801, w środę około godziny 10.30, miał miejsce poważny wypadek z udziałem motocyklisty. Doszło tam do zderzenia motocykla yamaha, którym kierował 33-letni mieszkaniec powiatu puławskiego z volkswagenem golfem, który prowadził 60-letni mieszkaniec powiatu otwockiego.

W wyniku wypadku ciężkich obrażeń ciała doznał motocyklista, którego ratowniczy śmigłowiec przetransportował do szpitala. Kierowca osobówki nie odniósł obrażeń. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Teraz w sprawie będzie prowadzone dochodzenie.

Policjanci apelują, szczególnie teraz w okresie wzmożonych wyjazdów w związku z długim weekendem, do wszystkich użytkowników dróg, o koncentrację i zwracanie uwagi na jezdnię, pobocza i manewry wykonywane przez pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Ważną kwestią jest dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Należy przy tym pamiętać, że jazda z dozwoloną prędkość to ważny element bezpiecznej jazdy.

Warto  też korzystać z lusterek i sprawdzać czy ktoś nie nadjeżdża z tyłu, nie sygnalizuje manewru wyprzedzania, tu apel do kierowców i być tolerancyjnym dla motocyklistów, oni też są użytkownikami dróg.

dn

  • Wypadek z motocyklistą na drodze wojewódzkiej nr 801 w Sobieniach Szlacheckich
  • Wypadek z motocyklistą na drodze wojewódzkiej nr 801 w Sobieniach Szlacheckich
  • Wypadek z motocyklistą na drodze wojewódzkiej nr 801 w Sobieniach Szlacheckich