Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejny długi weekend w związku z „Bożym Ciałem” - policyjne działania na drogach powiatu otwockiego

Data publikacji 30.05.2018

Częstszych kontroli na drogach mogą spodziewać się kierowcy, którzy będą podróżować od dzisiejszego popołudnia do niedzieli włącznie. Policjanci otwockiej drogówki rozpoczynają akcję, związaną z długim weekendem. W tym czasie, a szczególnie jutro będą zabezpieczać procesje „Bożego Ciała”. Podróżujący mogą liczyć się z utrudnieniami, szczególnie w ruchu lokalnym. Apelujemy do kierowców i motocyklistów, aby w tych miejscach, gdzie będą przechodzić uczestnicy procesji, zachować szczególną ostrożność. W związku z wyjazdami, policjanci apelują o rozsądek i zadbanie o pasażerów, szczególnie dzieci, których nie należy zostawiać samych w pojazdach. Policjanci życzą wszystkim szczęśliwej drogi i przypominają, że będą konsekwentni w egzekwowaniu przepisów prawa.

Zwiększona częstotliwość policyjnych działań przez kolejne cztery dni, ma związek z długim weekendem oraz świętem „Bożego Ciała”. Prognozowane zwiększone natężenie ruchu na drogach i procesje wyznaniowe, które przejdą ulicami miast i wsi, wymagają od policjantów drogówki zapewnienia jak najwyższego poczucia bezpieczeństwa.

Policjanci oprócz udziału w zabezpieczeniach, będą prowadzić w tym czasie kontrole drogowe, ukierunkowane przede wszystkim na sprawdzenia stanu trzeźwości, posiadanych uprawnień oraz stanu technicznego samochodów.

Na drogi powiatu otwockiego wyjadą policyjne radiowozy wyposażone w wideorejestratory, załogi wyposażone w testery trzeźwości nowoczesne oraz laserowe mierniki prędkości.

Policjanci apelują, aby w tym czasie wzmóc swoją czujność i zwiększyć koncentrację. Szczególnie tam, gdzie przechodzą procesje, stosować się do sygnalizacji, znaków oraz do poleceń wydawanych przez biorących udział w zabezpieczeniach - policjantów i strażaków. A to wszytko po to, żeby ludzkie życie nie stało się zagrożone, tylko dlatego, że nieodpowiedzialne zachowanie i brak poszanowania prawa wezmą górę nad rozumem.

Funkcjonariusze będą z pełną konsekwencję egzekwować przestrzeganie przepisów, szczególnie wobec „drogowego piractwa” i patologii związanej z jazdą samochodem po alkoholu.

Policjanci życzą wszystkim podróżującym wyłącznie szczęśliwych wyjazdów i tyleż samo powrotów.

dn