„Bezpieczna DK 50”, efekty policyjnych działań - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna DK 50”, efekty policyjnych działań

Data publikacji 05.04.2018

Działania otwockiej drogówki, które prowadzone są na drodze krajowej nr 50, dają efekty. Podczas ostatnich tygodni nie odnotowano tam żadnych poważnych zdarzeń drogowych. Większa liczba patroli, częste pomiary prędkości, prowadzone przy wykorzystaniu laserowych mierników prędkości oraz wideorejestratorów, każdorazowe badania stanu trzeźwości, to codzienny obraz policyjnej służby na krajowej 50-tce. Celem tej akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń, ujawnianie wykroczeń drogowych i eliminowanie z ruchu drogowego tych, których jazda i zachowanie na stwarza niebezpieczeństwo dla pozostałych użytkowników dróg. Podczas kilku ostatnich dni, na krajowej 50-tce, otwoccy policjanci skontrolowali 102 kierowców.

Policjanci z otwockiej drogówki, biorący udział w garnizonowej akcji na drodze krajowej nr 50, postawili sobie za cel skuteczne oddziaływanie na kierowców, których zachowania mogą być przyczyną zdarzeń drogowych. Częstsze patrole tej drogi już dały efekty. Na przestrzeni ostatnich tygodni nie odnotowano tam żadnych poważnych zdarzeń drogowych.

Aby jednak utrzymać taki stan bezpieczeństwa, otwocka drogówka będzie cały czas wszędzie tam, gdzie istnieją zagrożenia. Policyjne załogi ruchu drogowego będą prowadzić stały monitoring dróg i prowadzić intensywne kontrole statyczne, polegające zarówno na pomiarach prędkości przy użyciu urządzeń laserowych, a także na dokładnych sprawdzeniach kierowców, ich stanu trzeźwości, posiadanych i ważnych uprawnień oraz dokumentów, a także stanu technicznego pojazdów.

Podczas kilku ostatnich dni działań, w ramach akcji „Bezpieczna DK 50”, policjanci z wydziału ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Otwocku, skontrolowali 102 kierowców. W związku z ujawnionymi wykroczeniami nałożyli 60 mandatów karnych, a wobec 4 kierujących sporządzili dokumentację, która może być wykorzystana do przekazania sprawy do sądu. Policyjne mierniki zarejestrowały znaczne przekroczenia prędkości u 6 kierujących.

Akcja cały czas trwa. Otwocka drogówka zapewnia, że działania służby ruchu drogowego będą cały czas widoczne.

Apelujemy do wszystkich kierowców o zgodną z przepisami jazdę i wzajemne poszanowanie na drodze. Każdy uczestnik ruchu drogowego ma swój cel, najczęściej jest to dom, do którego wraca. Dlatego warto pamiętać o tym, że spokojną i rozważną jazdą można sprawić, aby ta podróż do domu była zawsze bezpieczna.

dn

Ładowanie odtwarzacza...

Wypowiedź - nadkomisarz Daniel Niezdropa (Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku)

Ładowanie odtwarzacza...
208.72 KB
Wypowiedź - nadkomisarz Daniel Niezdropa (Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku)