Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Złożył obietnicę wręczenia łapówki, trafił do aresztu i usłyszał zarzuty karne

Data publikacji 09.03.2018

Policjanci z Posterunku w Wiązownie zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie 29-letniego mieszkańca powiatu otwockiego, który przyszedł nietrzeźwy do jednostki Policji, znieważył policjantów, a później zaproponował mundurowym łapówkę, aby ci go nie zatrzymywali. Ta propozycja znalazła swój finał w otwockiej prokuraturze. Podejrzanemu przedstawiono zarzuty karne: złożenia obietnicy wręczenia policjantom korzyści materialnej w celu skłonienia ich do naruszenia prawa oraz znieważenia funkcjonariuszy podczas czynności służbowych. Podejrzany przyznał się i dobrowolnie poddał się karze.

Do Posterunku w Wiązownie przyszedł mężczyzna, który zaczął się awanturować i wyzywać policjantów. Mundurowi błyskawicznie obezwładnili „agresora” i założyli mu kajdanki.

Podczas interwencji mężczyzna ten zaproponował policjantom pieniądze, aby go wypuścili. Korupcyjna propozycja spotkała się ze stanowczą odmową ze strony mundurowych.

Podejrzanym, który chciał namówić policjantów do złamania prawa, był 29-letni mieszkaniec powiatu otwockiego. Policjanci zbadali zatrzymanego alkomatem. Urządzenie wykazało, że miał on prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie.

29-latek trafił do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwiał, doprowadzono go do prokuratury, gdzie przedstawiono mu zarzuty karne: znieważenia policjantów podczas interwencji i złożenia obietnicy korupcyjnej policjantom.

Podejrzany przyznał się i skorzystał z możliwości dobrowolnego poddania się karze.

dn

Ładowanie odtwarzacza...