Obywatele pomogli w ujęciu nietrzeźwego kierowcy - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatele pomogli w ujęciu nietrzeźwego kierowcy

Data publikacji 13.03.2018

Dwóch mężczyzn, którzy zatrzymali się na posiłek w jednym z barów w Wiązownie, zareagowało na widok kierowcy, który podjechał pod lokal i uderzył przednim zderzakiem w stolik i krzesła, znajdujące się na zewnątrz. Reagujący mężczyźni, podejrzewając że kierowca może być pijany, przyblokowali jego auto i wezwali patrol Policji. Okazało się, że kierowca miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie. Policjanci z posterunku w Wiązownie przedstawili już podejrzanemu zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna odpowie jeszcze za znieważenie policjantów podczas interwencji. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci  z zespołu patrolowo interwencyjnego komisariatu w Józefowie, pojechali potwierdzić wezwanie dotyczące pijanego kierowcy, którego ujęli klienci jednego z wiązowskich barów.

Funkcjonariusze będąc już na miejscu ustalili, jak wyglądał przebieg obywatelskiej reakcji na zachowanie niezgodne z prawem:

Dwóch mężczyzn siedzących przy stoliku w lokalu - zauważyło, jak pod bar podjeżdża dostawcze auto. Nie byłoby w tym nic podejrzanego, gdyby nie fakt, że samochód zaparkował, uderzając przodem  w krzesła i stolik znajdujące się na zewnątrz. Kierowca, który wysiadł z auta, sprawiał wrażenie pijanego. Wtedy właśnie obywatele zareagowali. Zablokowali samochód opisywanego mężczyzny i powiadomili Policję.

Mundurowi, którzy przyjechali na miejsce, wylegitymowali kierowcę i zbadali jego stan trzeźwości. 27-letni mieszkaniec Warszawy był nietrzeźwy. Alkomat pokazał, że miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu.

27-latek podczas interwencji używał słów wulgarnych, wyzywając przy tym policjantów. Podejrzanego zatrzymano i osadzono w policyjnym areszcie.

Kiedy zatrzymany już wytrzeźwiał, to usłyszał zarzut kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości oraz zarzut znieważenia policjantów podczas interwencji.

Podejrzany odpowie niebawem przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także zakaz kierowania pojazdami.

dn

Ładowanie odtwarzacza...