Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Karczewa zatrzymali w pościgu nietrzeźwego kierowcę i odzyskali skradziony samochód

Data publikacji 07.03.2018

Policjanci z Komisariatu w Karczewie podjęli skuteczne działania pościgowo blokadowe, po informacji od swoich kolegów z Garwolina, że przez powiat otwocki ucieka mężczyzna, który jedzie skradzionym dostawczym autem. W wyniku błyskawicznie podjętej interwencji i pościgu za uciekinierem, funkcjonariusze z zespołu patrolowo interwencyjnego karczewskiego komisariatu, zatrzymali 49-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego. Mężczyznę przekazano następnie policjantom z Garwolina, którzy przedstawili mu zarzuty karne: kradzieży samochodu, jazdy pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymania się do policyjnej kontroli. Podejrzany przyznał się i dobrowolnie poddał karze.

Oficer dyżurny otwockiej komendy przyjął pilne zgłoszenie z Garwolina, że na terenie gminy Wilga skradziono dostawczego fiata ducato. Jak wynikało z przekazanego komunikatu, samochód miał jechać przez powiat otwocki drogą wojewódzką nr 801.

Drogą radiową wszystkie patrole w powiecie otwockim, otrzymały informację o skradzionym samochodzie. Rozpoczęły się działania pościgowo blokadowe.

Poszukiwany samochód zauważyli policjanci zespołu patrolowo interwencyjnego komisariatu w Karczewie, kiedy sprawdzali miejscowość Sobienie Jeziory. Stróże prawa dali sygnał kierowcy, aby zatrzymał się. Ten jednak zignorował te znaki i fiat ducato przyspieszył. Policjanci ruszyli w pościg. Po przejechaniu niespełna jednego kilometra, radiowóz zajechał drogę uciekinierowi. To był już koniec ucieczki.

Mundurowi obezwładnili kierowcę i doprowadzili do radiowozu. Od razu wyczuli od niego alkohol. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że podejrzany, miał w organizmie prawie 3,5 promila alkoholu. Zatrzymanym okazał się 49-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego.

Następnie karczewscy policjanci przekazali zatrzymanego i odzyskane auto mundurowym z Garwolina.

49-latek kiedy już wytrzeźwiał, to usłyszał trzy zarzuty karne: kradzieży samochodu i jazdy nim w stanie nietrzeźwości oraz zarzut zignorowania policyjnych sygnałów i niezatrzymania się do kontroli. Podejrzany przyznał się do popełnionych przestępstw i dobrowolnie poddał się karze.

dn