Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Osobiste porachunki „wyrównał” drewnianą pałką, a teraz odpowie przed sądem

Data publikacji 06.03.2018

Policjanci z Komisariatu w Józefowie zatrzymali i osadzili w policyjnym areszcie 34-letniego mieszkańca gminy Wiązowna, który uszkodził samochód swojego znajomego, wybijając w nim szyby, urywając lusterko i wgniatając karoserię. Zachowanie podejrzanego, jak ustalili policjanci podczas prowadzonej sprawy, wynikało prawdopodobnie z chęci zemsty na znajomym i „wyrównania” osobistych nieporozumień. Ostatecznie 34-latkowi przedstawiono zarzut umyślnego uszkodzenia prywatnej własności. Podejrzanemu grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przyjęli zawiadomienie od jednego z mieszkańców powiatu otwockiego, który został pokrzywdzony w wyniku „agresywnego” zachowania się znajomego, który był z nim w konflikcie. Obiektem zemsty stał się jednak nie on sam, lecz jego samochód.

Podejrzany na jednym z parkingów w Zakręcie, podszedł do samochodu pokrzywdzonego i zaczął w niego uderzać, jak wstępnie ustalono - prawdopodobnie drewnianą pałką. Wybił przednią i boczną szybę, urwał lusterko i wgniótł karoserię. Pokrzywdzony uciekł z miejsca uszkodzonym samochodem, a następnie zawiadomił Policję.

Mundurowi z Komisariatu w Józefowie zatrzymali podejrzanego, którym okazał się 34-letni mieszkaniec gminy Wiązowna i osadzili go w policyjnym areszcie. Sprawą zajęli się policjanci z Posterunku w Wiązownie.

Podejrzany usłyszał już zarzut karny uszkodzenia samochodu. Grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dn