Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Funkcjonariusze Policji ostrzegają, idzie odwilż, a „lód jest kruchy”

Data publikacji 04.03.2018

Prognozy pogody zapowiadają już zmianę aury. Zamarznięte do tej pory rzeki, stawy oraz wszelkie zbiorniki wodne będą niedługo pozbawione lodowej „szaty”. To miejsca najczęściej odwiedzane przez dzieci, młodzież, które nie zawsze biorą sobie do serca przestrogi i bawią się tam, gdzie może to okazać się niebezpieczne. Policjanci z Otwocka apelują i ostrzegają, że zabawa na lodzie podczas odwilży może okazać się zgubna. Polecamy obejrzenie filmu profilaktycznego, który zrealizowali stołeczni policjanci we współpracy z ratuszem i strażnikami miejskimi. W powiecie otwockim należy zachować ostrożność szczególnie nad rzeką Świder, „Lód jest kruchy” – pamiętajcie o tym.

Z zapowiedzi synoptyków wynika, że przez najbliższe dni temperatura będzie rosła, a słupki rtęci pokażą w końcu dodatnie wartości. Pomimo tego, że w nocy może być mroźno, to jednak w ciągu dnia szybko przyjdzie odwilż.

Policjanci z otwockiej komendy przestrzegają przed spacerami w rejonie zbiorników wodnych, przechodzenie po ich zamarzniętej powierzchni czy też zabaw na lodzie.

Idzie odwilż, a „lód jest kruchy”, aby to jednak bardziej zrozumieć, polecamy obejrzenie filmu edukacyjnego, który ma pokazać, jakie niebezpieczeństwo niosą za sobą opisywane sytuacje.

Prosimy o reagowanie i zwracanie uwagi szczególnie młodym ludziom, którzy mogą organizować sobie zabawy na zamarzniętych rzekach i stawach. Warto też zwrócić uwagę własnym dzieciom, aby nie znalazły się w takiej właśnie niebezpiecznej sytuacji. O niebezpiecznych sytuacjach warto też powiadomić służby, korzystając z numeru alarmowego 112.

Zapraszamy na seans i pamiętajcie „LÓD JEST KRUCHY”!

Tekst: dn

Materiał filmowy pobrano ze strony int. KSP

Zdjęcie: Materiał: Linia Otwocka Nie igraj z… lodem!

Ładowanie odtwarzacza...