Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kreci mnie bezpieczeństwo ….w czasie ferii zimowych” – spotkania dzieci z policjantami, strażakami i przedstawicielem sanepidu

Data publikacji 26.01.2018

Policjanci otwockiej komendy wspólnie z przedstawicielami Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku oraz Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Otwocku spotkali się z dziećmi z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Otwocku, aby porozmawiać o bezpieczeństwie w trakcie zimowego wypoczynku.

Okres zimowego wypoczynku, to czas zabawy i swawoli najmłodszych mieszkańców naszego powiatu. W trosce o bezpieczeństwo i zdrowie dzieci, policjanci ze otwockiej komendy wraz ze strażakami i przedstawicielami sanepidu przeprowadzają spotkania, na których poruszane są podstawowe zasady bezpiecznego, zimowego wypoczynku. Przypominają o zasadach bezpieczeństwa, zarówno tych obowiązujących podczas pobytu na zimowisku, jak i spędzania wolnego czasu w miejscu zamieszkania.

Strażacy i policjanci przestrzegali dzieci, żeby nigdy nie próbowały wchodzić na lód, zwłaszcza, kiedy nad rzekę, czy inny zbiornik wybiorą się bez dorosłych opiekunów. Ci, którzy chcą się poślizgać powinni wybierać zorganizowane lodowiska.

Mundurowi przypominali najmłodszym, aby do zabawy wybierać bezpieczne miejsca. Takim na pewno nie jest górka w pobliżu drogi, zjazd na sankach może się bowiem skończyć spotkaniem z samochodem. Tragedią może zakończyć się także przyczepianie sanek do samochodów, czy traktorów i wyjeżdżanie na drogi.

Funkcjonariusze wraz z przedstawicielami sanepidu mówili o tym jak bezpiecznie spędzić czas w domu, szczególnie odnosili się do tych sytuacji, gdy nie ma opiekunów. Poruszali zagadnienia dotyczące podstawowych zasadach żywieniowych i higienicznych. Poprzez zabawę utrwalone zostały dzieciom numery telefonów alarmowych służb ratunkowych, aby w razie potrzeby wiedziały one w jaki sposób i do kogo mogą się zwrócić o pomoc. Policjanci podkreślali także, jak ważne dla ich bezpieczeństwa jest używanie elementów odblaskowych.

Dzieci bardzo chętnie rozmawiały i podzieliły się swoimi doświadczeniami oraz posiadaną wiedzą w zakresie zasad obowiązujących podczas zimowego wypoczynku.

 

 

aw