Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Debata społeczna w Otwocku – „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie- możesz mieć na nie wpływ”

Data publikacji 13.12.2017

Wczoraj w budynku Zespołu Szkół nr 2 w Otwocku odbyła się ostatnia w tym roku debata społeczna w ramach cyklu spotkań pod hasłem „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie - możesz mieć na nie wpływ”. Mieszkańcy Otwocka podczas debaty mieli możliwość podzielenia się z policjantami swoimi sugestiami, wnioskami i opiniami na temat ich pracy oraz na temat poczucia bezpieczeństwa. Na pytania mieszkańców odpowiadali I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku nadkom. Jędrzej Bełz, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Anna Dydek, Naczelnik Wydziału Prewencji asp. szt. Paweł Szeląg, a także Wiceprezydent Miasta Otwocka Piotr Stefański i Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku st. bryg. Mariusz Zabrocki.

Policjanci organizują debaty w całym powiecie, po to aby dotrzeć bezpośrednio do wszystkich mieszkańców poszczególnych miast i gmin. Debata społeczna ma na celu między innymi włączenie obywateli w wypracowywanie propozycji rozwiązań zmierzających do wzrostu poczucia bezpieczeństwa mieszkańców w środowisku lokalnym.

Wczoraj została zorganizowana w budynku Zespołu Szkół nr 2 w Otwocku ostatnia w tym roku debata społeczna pn.: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ”. W spotkaniu udział wzięli: I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku nadkom. Jędrzej Bełz, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Anna Dydek, Naczelnik Wydziału Prewencji asp. szt. Paweł Szeląg, Wiceprezydent Miasta Otwocka Piotr Stefański, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku st. bryg. Mariusz Zabrocki, kierownik Rewiru Dzielnicowych w Otwocku, dzielnicowi oraz zainteresowani bezpieczeństwem mieszkańcy.

W czasie debaty poruszono trzy główne kwestie: bezpieczeństwa pieszych w ruchu drogowym, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Zapoznano zebranych z danymi statystycznymi dotyczącymi ilości zdarzeń drogowych z udziałem pieszych zaistniałych na terenie Otwocka, a  także omówiono zagrożenia związane z ruchem pieszych. Przedstawiono prezentację dotyczącą stanu bezpieczeństwa na terenie Otwocka w bieżącym roku. Przybliżono założenia oraz sposób funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Omówione zostały zagrożenia, które od czasu wprowadzenia tego narzędzia zostały przez mieszkańców Otwocka umieszczone na mapie. Przedstawiono działania jakie podejmuje Policja po uzyskaniu informacji o wprowadzonym na mapę zgłoszeniu. Zaprezentowano również, jak należy posługiwać się tym narzędziem, w jaki sposób i jakie kategorie zdarzeń można wprowadzać za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ważnym elementem spotkania było też zapoznanie z programem „Dzielnicowy bliżej nas” oraz aplikacją mobilną „Moja Komenda”, za pomocą której w szybki sposób można pozyskać informacje potrzebne im do kontaktu z dzielnicowym, jako policjantem tzw.: pierwszego kontaktu.

Po zakończeniu części prowadzonej przez policjantów, pomiędzy uczestnikami debaty wywiązały się dyskusje i pojawiły się pytania do prowadzących. Policjanci przyjęli do realizacji wszystkie postulaty mieszkańców i podziękowali za udział w spotkaniu.

 

aw

 

Powrót na górę strony