31-latek usłuszał zarzuty za posiadanie i uprawę konopi - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

31-latek usłuszał zarzuty za posiadanie i uprawę konopi

Data publikacji 13.09.2017

Wywiadowcy z Otwocka zatrzymali 31 – letniego mężczyznę, który podczas kontroli próbował pozbyć się zawiniątka z narkotykami. Piotra M. przewieziono do komendy, a narkotyki zostały zabezpieczone. W trakcie czynności z zatrzymanym dochodzeniowcy ustalili, że mężczyzna dodatkowo para się uprawą konopi. Piotr M. już usłyszał zarzuty. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Uwagę otwockich wywiadowców zwrócił zaparkowany na uboczu samochód, w którym siedziało dwóch mężczyzn. Funkcjonariusze postanowili ich wylegitymować . W czasie, gdy policjanci podchodzili do auta zauważyli, jak jeden z mężczyzn wykorzystując otwarte drzwi pojazdu w pośpiechu coś wyrzuca. Szybko na jaw wyszło, że 31-latek próbował pozbyć się srebrnego zawiniątka. Piotr M. został zatrzymany, a narkotyk  zabezpieczono. Po zbadaniu okazało się, że to marihuana.

Skrupulatność otwockich  dochodzeniowców i wnikliwa analiza materiału dowodowego doprowadziły do postawienia 31-latkowi kolejnego zarzutu za uprawę konopi. Jak się okazało Piotr M. w miejscu zamieszkana na parapecie uprawiał w doniczkach konopie indyjskie. Gdy roślinki nieco podrosły przesadzał je na przygotowaną wcześniej leśną mini plantację.       

Mężczyzna usłyszał zarzuty za posiadanie środków odurzających i ich uprawę. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

aw