Z seniorami o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z seniorami o bezpieczeństwie

Data publikacji 12.09.2017

W minioną niedzielę policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Otwocku w ramach programu „Akademia edukacyjno – terapeutyczna dla seniorów chorych na cukrzycę 60+” spotkali się z osobami starszymi, aby przekazać wiedzę na temat zagrożeń, jakie mogą ich spotkać w codziennym życiu. Dużo uwagi mundurowi poświecili zagadnieniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mamy nadzieję, że wymiana informacji i doświadczeń przyczyni się do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa tej grupy mieszkańców.

Policjanci z KPP w Otwocku podejmują liczne działania profilaktyczno – edukacyjne zmierzające do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu. Tym razem spotkali się z grupą seniorów w budynku Liceum Ogólnokształcącego przy ul. Filipowicza w Otwocku, w ramach programu „Akademia edukacyjno – terapeutyczna dla seniorów chorych na cukrzycę 60+” .  

Podczas spotkania z otwockimi seniorami podinsp. Anna Dydek, asp.szt. Ryszard Dziurdziak oraz st. asp. Łukasz Chłopik szczegółowo omówili różne aspekty poczucia i zachowania bezpieczeństwa przez osoby starsze. Policjanci uczulali i przypominali, aby nie nosić przy sobie wszystkich dokumentów i dużej gotówki robiąc zakupy na terenie targowiska, nie pozostawiać torebek przy grobach najbliższych osób, podczas odwiedzania i sprzątania otwockiego cmentarza.

Funkcjonariusze podawali przykłady najczęstszych przestępstw dokonywanych na osobach starszych m.in. „ na wnuczka”, „policjanta” czy „funkcjonariusza CBŚP”. Seniorzy z dużym zainteresowaniem obejrzeli film pt. „Polska Policja – Nie daj się nabrać! Oszustwa „na wnuczka” i „na policjanta”. Po jego projekcji policjanci odpowiadali na pytania związane z tematyką spotkania, jak również  innymi problemami, jakie nurtowały zgromadzonych, a mających bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo. Mundurowi rozdawali również ulotki dotyczące bezpieczeństwa.

Spotkanie było również poświęcone bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Policjanci szczegółowo omówili zasady bezpiecznego poruszania się pieszych, rowerzystów i kierowców samochodów, zwrócili uwagę na największe zagrożenia i wskazali jak ich unikać.

Wszyscy seniorzy zostali zaopatrzeni przez funkcjonariuszy w kamizelki odblaskowe, które bez wątpienia, zwiększają bezpieczeństwo podczas poruszania się po zmroku.

 

 

aw/sd