Amator cudzych rowerów zatrzymany - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Amator cudzych rowerów zatrzymany

Data publikacji 08.09.2017

Policjanci z józefowskiego komisariatu w niespełna dwie godziny od kradzieży zatrzymali 36-letniego Jacka M. Odzyskany jednoślad wrócił z powrotem do właściciela, a mężczyzna trafił do policyjnej celi. Teraz sprawcy grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do kradzieży roweru, który pokrzywdzony zostawił przed budynkiem szkoły w Józefowie, doszło tuż przed 13.00. Powiadomieni o tym zdarzeniu funkcjonariusze szybko udali się na miejsce zdarzenia.

Jak ustalili policjanci sprawca został nagrany na kamerze szkolnego monitoringu, ale nikt z pracowników placówki nie znał tego mężczyzny. Mundurowi zabezpieczyli nagranie z monitoringu i przekazali dzielnicowemu z tego rejonu. Policjant mając bardzo dobre rozpoznanie środowiskowe szybko ustalił kim jest mężczyzna, którego uchwyciło „oko” kamery. W niespełna dwie godziny od kradzieży funkcjonariusze zapukali do drzwi mieszkania amatora cudzych rzeczy. Jacek M. przyznał się do kradzieży i pokazał gdzie ukrył rower.

36-latek został zatrzymany, a rower powrócił do właściciela. Mężczyzna usłyszał zarzut za kradzież mienia. Grozi mu za to kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

aw