Z seniorami z Dziennego Domu „Senior-Wigor” o bezpieczeństwie - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Z seniorami z Dziennego Domu „Senior-Wigor” o bezpieczeństwie

Data publikacji 07.09.2017

Mł. asp. Karolina Pardej oraz asp. Hanna Bronikowska gościły w Dziennym Domu „Senior-Wigor” w Woli Karczewskiej, gdzie spotkały się z seniorami. Policjantki uświadamiały osobom starszym, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą. Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze, pozostawiło także w świadomości słuchaczy wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Spotkanie, które odbyło się w Dziennym Domu „Senior-Wigor” w Woli Karczewskiej poświęcone było zagrożeniom, z jakimi starsze osoby mogą spotkać się w codziennym życiu, ze szczególnym uwzględnieniem oszustw m. in. metodą na wnuczka, policjanta czy funkcjonariusza CBŚ. Policjantki podając przykłady z „życia wzięte” omówiły mechanizmy działania oszustów, zwracały uwagę na największe zagrożenia i podpowiadały, jak ich unikać.

Seniorzy z dużym zainteresowaniem obejrzeli film pt. „Polska Policja – Nie daj się nabrać! Oszustwa „na wnuczka” i „na policjanta”. Po projekcji filmu funkcjonariuszki odpowiadały na pytania związane z tematyką spotkania, jak również  innymi problemami, jakie nurtują ludzi starszych, a mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo.

Dodajmy, że spotkanie przebiegło w bardzo miłej, przyjaznej atmosferze i z pewnością pozostawiło w świadomości osób starszych wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.

 

aw