Zatrzymana za kradzieże sklepowe - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana za kradzieże sklepowe

Data publikacji 06.09.2017

Józefowscy funkcjonariusze zatrzymali 32-letnią kobietę podejrzewaną o kradzież sklepową w placówce handlowej na terenie Józefowa. Ewelina P. była częstą klientką tego sklepu, dlatego też została zapamiętana przez personel. Dzięki nagraniom z monitoringu józefowscy policjanci przedstawili kobiecie zarzut dwóch kradzieży na łączną kwotę 600 złotych. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w jednej z placówek handlowych na terenie Józefowa. 32-letnia kobieta schowała do podręcznej torebki zabawki i artykuły gospodarstwa domowego po czym wyszła bez uiszczenia zapłaty. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kobieta jest dobrze znana personelowi sklepu, gdyż ostatnio była jego częstą klientką.            

Dochodzeniowcy z józefowskiej komendy bacznie przeanalizowali zapis monitoringu. Jak się okazało Ewelina F. miała na swoim sumieniu jeszcze inną kradzież. Łupem nieuczciwej klientki padły m. in.  zestawy do tworzenia biżuterii dziecięcej, zabawki o wyglądzie zwierzątek, pluszowe maskotki i silikonowe piłeczki. A wszystko to zarejestrowało „oko” kamery zainstalowanej w sklepie. Kobieta usłyszała zarzut dwóch kradzieży na łączna kwotę 600 złotych. 32-latka przyznała się do kradzieży i zwróciła część skradzionego towaru.

Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.

aw