Areszty za usiłowanie oszustwa metodą „na policjanta” - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty za usiłowanie oszustwa metodą „na policjanta”

Data publikacji 05.09.2017

Dzięki współpracy starszej pani i pracownika banku, z józefowskimi i otwockimi policjantami nie doszło do kolejnego oszustwa metodą „na policjanta”. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy biorąc udział w tym przestępstwie próbowali wyłudzić od kobiety 15 tysięcy złotych. 34-letni Mirosław T. i 24-letni Jordan W. usłyszeli zarzut usiłowania oszustwa. Dodatkowo okazało się, że mężczyźni już wcześniej byli karani za przestępstwa podobne. Sąd podjął decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy. Grozi im za to kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Do pokrzywdzonej zadzwonił mężczyzna podający się za funkcjonariusza policji i poinformował, że jej córka miała wypadek, w wyniku którego zabiła dwie osoby. W słuchawce usłyszała też kobietę podającą się za jej córkę, która potwierdzała to co mówił mężczyzna i prosiła matkę, aby zrobiła wszystko co on powie. Oszust zapytał kobietę ile ma w domu pieniędzy i czy posiada wyroby ze złota. Ponieważ pokrzywdzona nie miała żądanej przez mężczyznę kwoty, ani też złota, zdecydowała się pójść do banku i zaciągnąć kredyt, by następnie przekazać pieniądze zgodnie z instrukcją fałszywego policjanta.

68-latka jednak w porę zorientowała się, że ktoś usiłuje od niej wyłudzić pieniądze i będąc już w banku powiedziała o swoich podejrzeniach. 

Kiedy józefowscy policjanci otrzymali od przedstawiciela banku informację, że oszuści najprawdopodobniej próbują wyłudzić, od jednej z klientek kwotę 15 tysięcy złotych metodą na tzw. „policjanta” natychmiast przystąpili do działania.

Dzięki współpracy funkcjonariuszy z 68-latką, którą próbowano oszukać, 24 i 34-latek podejrzani o udział w tym przestępstwie trafili w ich ręce. Mężczyźni zostali zatrzymani w pobliżu wyznaczonego przez siebie miejsca spotkania z pokrzywdzoną.

Po zebraniu materiału dowodowego Mirosław T. i Jordan W. usłyszeli zarzut usiłowania oszustwa. Prokurator wystąpił z wnioskiem o ich tymczasowe aresztowanie, do którego sąd się przychylił. Za popełnione przestępstwo mężczyznom może grozić kara do 8 lat pozbawienia wolności.

aw