20-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

20-latek odpowie za posiadanie znacznej ilości narkotyków

Data publikacji 05.09.2017

Otwoccy policjanci zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który odpowie za posiadanie znacznej ilości środków odurzających. Mężczyzna widząc policjantów próbował ratować się ucieczką i uniknąć odpowiedzialności za posiadanie „trefnego ” towaru. Podczas kontroli osobistej funkcjonariusze ujawnili przy Bartłomieju B. 205 gramów marihuany. Narkotyk zabezpieczono, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Otwoccy wywiadowcy podczas patrolu zwrócili uwagę na nerwowo rozglądającego się młodego mężczyznę. I tym razem „policyjne oko” nie zawiodło. Kiedy policjanci zaczęli zbliżać się do mężczyzny ten niespodziewanie wsiadł na rower i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu 20- latek został zatrzymany.

Podczas kontroli mężczyzny okazało się, że Bartłomiej B. ma zawinięty w bluzę i przymocowany do bagażnika roweru słój z zawartością zielonego suszu. Wstępne badanie wykazało, że jest to marihuana. Na nic zdały się tłumaczenia 20-latka, że susz zaparza sobie zamiast herbatki, a dodatkowo dobrze działa na ból głowy. Narkotyk zabezpieczono, a mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

W trakcie przeszukania mieszkania zatrzymanego, funkcjonariusze znaleźli woreczki z zapięciem strunowym, a w nim dwa zawiniątka z  niewielka ilością różowego proszku. Test narkotykowy wykonany przez policjantów potwierdził, że jest to amfetamina.  

Bartłomiejowi B. zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii za posiadanie znacznej ilości środków odurzających grozi teraz do 10 lat pozbawienia wolności.

 

aw