Szczęśliwe lądowanie - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwe lądowanie

Data publikacji 01.09.2017

Szczęśliwie zakończyło się awaryjne lądowanie samolotu Orlik w rejonie zambrzykowskich sadów. Maszyna wylądowała z awarią silnika i bez wypuszczonego podwozia.

Wczoraj tuż przed południem dyżurny KP w Karczewie został powiadomiony o awarii samolotu PZL- 130 TC II Orlik na terenie Zambrzykowa Starego. Natychmiast we wskazaną przez świadka okolicę zostały skierowane policyjne załogi, które zabezpieczyły miejsce zdarzenia.

Jak ustalili mundurowi podczas lotu próbnego na wysokości miejscowości Zambrzyków Stary załodze samolotu PZL- 130 TC II Orlik zgasł silnik, który nie dał się uruchomić ponownie. Piloci podjęli decyzję o awaryjnym lądowaniu bez wypuszczonego podwozia. Na lądowisko wybrali tereny zambrzykowaskich sadów. Doświadczenie pilotów spowodowało, że manewr lądowania przebiegł bez następstw, nikt nie ucierpiał. Po wylądowaniu dwuosobowa załoga opuściła maszynę.

Na miejscu zdarzenia technik kryminalistyki zabezpieczył ślady, zaś policjanci wydziału dochodzeniowo-śledczego zebrali materiał dowodowy. Samolot został zabezpieczony do dyspozycji Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Sprawę przejęła Prokuratura Rejonowa w Garwolinie.

aw