Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie mundurowych z wypoczywającymi nad stawem kąpieliskowym w Kącku

Data publikacji 01.09.2017

Podczas ostatnich wakacyjnych dni otwoccy i józefowscy policjanci wspólnie ze strażakami spotkali się z dziećmi i dorosłymi wypoczywającymi nad stawem kąpieliskowym w Kącku. Tematem przewodnim spotkania było przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania nad wodą, w wodzie i na wodzie.

Staw kąpieliskowy w Kącku, to miejsce ostatnich wspólnych działań prewencyjnych służb mundurowych podczas tegorocznych wakacji. Przypomnijmy, że staw kąpieliskowy w Kącku jest jedynym strzeżonym miejscem na terenie powiatu otwockiego, sezonowo wykorzystywanym do kąpieli. Staw ze względu na bezpieczeństwo osób korzystających podzielony jest na dwie części: jedna przeznaczona jest do kąpieli dla dzieci i dorosłych oraz druga do pływania na kajakach i rowerkach wodnych.

Przedstawiciele obu służb podczas spotkania z plażowiczami rozmawiali na temat bezpiecznych zachowań nad wodą, w wodzie i na wodzie. Przypominali dzieciom i młodzieży, jak radzić sobie w różnych miejscach i sytuacjach. Podpowiadali, jak unikać niebezpieczeństw, aby po wakacjach cało i zdrowo wrócić do szkolnej ławy. Przestrzegali przed zagrożeniami nieodpowiedzialnego zachowania dorosłych sprawujących opiekę nad dziećmi w czasie pobytu nad wodą oraz kąpielami po spożyciu alkoholu.

Policjantka w czasie prelekcji zwracała uwagę dzieci m.in. na wybieranie tylko strzeżonego kąpieliska, stosowanie się do regulaminu oraz znaków ustawionych przy wodzie, na bezpieczne formy  zabawy nad wodą i w wodzie. Dzieci obejrzały film pt.„Bezpieczna woda”, który zrobił na nich duże wrażenie i wywołał dyskusję na temat brawurowych zachowań nad akwenami. Pytaniom młodych widzów nie było końca.

Pokaz policyjnego i strażackiego sprzętu oraz wyposażenia służbowego cieszył się dużym zainteresowaniem wypoczywających.

 

aw