Wyruszyli w drogę na „podwójnym gazie” - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wyruszyli w drogę na „podwójnym gazie”

Data publikacji 18.08.2017

Nie ma tygodnia, żeby policjanci z otwockiej drogówki nie zatrzymali nietrzeźwych kierujących. W miejscowości Emów wpadł kierujący fordem, który miał promil alkoholu w organizmie. Na jednej z karczewskich ulic funkcjonariusze interweniowali wobec kierującej samochodem Renault, która wsiadła „za kółko” mając ponad promil alkoholu, zaś kolejny zatrzymany kierowca audi wyruszył w drogę mając 2,4 promila alkoholu.

Mimo wielu policyjnych apeli do kierowców, funkcjonariusze nadal zatrzymują nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy, którzy  decydują się na prowadzenie auta  „na podwójnym gazie" wykazują się lekkomyślnością i brakiem rozsądku. Pamiętajmy, że pijany kierowca stanowi zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Otwoccy policjanci z całą surowością walczą z pijanymi kierowcami, nie będą im pobłażać.       

W miniona środę tuż po godz. 8.00 w miejscowości Emów policjanci zatrzymali kierowcę forda, który wsiadł za kierownicę mając promil alkoholu w organizmie. Zbigniew F. miał problem z  zapanowaniem nad autem i uderzył w przydrożne drzewo.  

Do kolejnej interwencji doszło niespełna trzy godziny później w miejscowości Karczew. Mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującą samochodem Renault. Podejrzenie, że Magdalena P. może być pod wpływem alkoholu szybko się potwierdziło. Badanie wykazało, że kobieta miała ponad promil alkoholu. Kierująca nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdem.

Następny nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego został zatrzymany o około godz. 15.00 w Celestynowie. Bogdan W. wsiadł  „za kółko” swojego Audi mając 2,4 promila alkoholu.   

W opisanych powyżej sytuacjach kierowcy usłyszą zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co może im grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

 

aw