Spotkanie otwockich policjantów z kolonistami - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie otwockich policjantów z kolonistami

Data publikacji 10.07.2017

Otwoccy policjanci wraz ze strażakami odwiedzili kolonistów z Gminnego Ośrodka Kultury w Karczewie. To już kolejne spotkanie z dziećmi, podczas którego mundurowi opowiadali m.in. o bezpiecznym wypoczynku nad wodą podczas trwających wakacji. Spotkania te odbywają się w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo" nad którą patronat objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak.

W dniu dzisiejszym otwoccy  policjanci wraz ze strażakami spotkali się z kolonistami  z Gminnego Ośrodka Kultury w Karczewie. To kontynuacja wakacyjnych spotkań, w czasie których mundurowi m.in. przypomnieli  dzieciom  zasady bezpiecznych zabaw nad wodą, mówili o zakazie kąpieli na niestrzeżonych akwenach wodnych lub bez opieki osób dorosłych czy sposobie korzystania ze sprzętu pływającego. Nie zabrakło też wskazówek, jak należy zachować się w kontakcie z nieznajomym, o czym pamiętać podczas zabaw na świeżym powietrzu, czy jak bezpiecznie poruszać się w ruchu drogowym.     

Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość obejrzenia sprzętu policyjnego i strażackiego. Popływania łodzią ratunkową, choć na suchym lądzie, nie odmówiło sobie żadne dziecko.  

 

aw