Akcja „Kierowcy i samochody” z otwocką drogówką - Aktualności - KPP w Otwocku

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Akcja „Kierowcy i samochody” z otwocką drogówką

Data publikacji 25.11.2016

Wczoraj funkcjonariusze z otwockiej drogówki razem z policjantami z komendy stołecznej policji, brali udział w działaniach ukierunkowanych na poprawę bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego na terenie powiatu otwockiego. Razem z nastaniem jesieni musimy wzmóc swoją czujność i uwagę. Padający deszcz, mgła, wcześniej zapadający zmierzch i śliska nawierzchnia w połączeniu z nadmierną prędkością, brakiem należytej ostrożności, oraz alkoholem to przyczyny tragedii na drodze.

16 policjantów wydziału ruchu drogowego prowadziło wczoraj na DK 50 w miejscowości Ostrówek działania pod kryptonimem „Kierowcy i samochody”. Spostrzeżenia i doświadczenia otwockiej drogówki wskazywały na konieczność zintensyfikowania działań w tym zakresie i w tym rejonie. Przypomnijmy kilka tygodni temu w miejscowości Ostrówek w wypadku samochodowym zginął kierowca ciężarówki. Jak wykazały późniejsze badania, mężczyzna był pod wpływem alkoholu i prowadził pojazd bez wymaganych uprawnień. Jak większości zdarzeń na drodze, tej tragedii również można było zapobiec. Kierowco włącz myślenie!!!

Policjanci ruchu drogowego w trakcie codziennej służby, o tej porze roku, szczególnie zwracają uwagę na przestrzeganie przepisów przez pieszych oraz kierujących. Otwoccy policjanci apelują i przypominają: nie wsiadaj za kierownicę po spożyciu jakiegokolwiek alkoholu, nie szarżuj na drodze, nie wymijaj na trzeciego,nie rozmawiaj przez telefon komórkowy, zapinaj pasy, jeśli jesteś pasażerem albo obserwujesz pijanego kierowcę, nie pozwól mu prowadzić-powiadom policję, zabierz kluczyki.

Kierowco sprawdzaj stan techniczny pojazdu, którym się poruszasz, zmieniaj opony na odpowiednie i dostosowane do pory roku, nie lekceważ "świecących się kontrolek" w pojeździe. I przede wszystkim dostosuj prędkość do warunków panujących na drodze. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo oraz o bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

sd