Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany dróżnik usłyszał już zarzut-aktualizacja

Data publikacji 20.09.2016

Patrolowcy zatrzymali 54-latka podejrzewanego o pełnienie obowiązków dróżnika przejazdowego w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec gminy Celestynów wydmuchał ponad dwa promile alkoholu. Mężczyzna usłyszał już zarzut pełnienia obowiązków dróżnika przejazdowego na posterunku, związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu kolejowego i drogowego, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

W miniony weekend mieszkańcy Świdra powiadomili policję, że pracownik kolei pełniący obowiązki dróżnika „dziwnie się zachowuje”. Z zebranych przez funkcjonariuszy informacji, wynikało, że prawdopodobnie mężczyzna bardzo długo nie otwierał szlabanów, oddzielających jezdnię od torów. Świadkowie twierdzili, że pociąg przejechał kilkanaście minut temu, a przejazd w dalszym ciągu pozostaje zamknięty. Patrolowcy natychmiast udali się na miejsce. Okazało się, że 54-latek jest nietrzeźwy. Badania wykazały ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. 54-latek usłyszał już zarzut pełnienia obowiązków dróżnika przejazdowego na posterunku, związanych bezpośrednio z zapewnieniem bezpieczeństwa ruchu kolejowego i drogowego, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Mieszkaniec Celestynowa przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności.

sd

Do tej sprawy Pan Karol Jakubowski Naczelnik Wydział Komunikacji i Promocji w Regionach Biuro Komunikacji i Promocji PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. dołączył oświadczenie:

" W PKP Polskich Liniach kolejowych S.A. wykonywanie pracy pod wpływem alkoholu oznacza natychmiastowe dyscyplinarne zwolnienie z pracy. Zdarzenie traktujemy stanowczo i z pełną odpowiedzialnością. Polskie Linie Kolejowe konsekwentnie wprowadzają kulturę bezpieczeństwa. Poza kilkuetapowym przygotowaniem są jeszcze okresowe szkoleniami, na których wielokrotnie zwracana jest uwaga na odpowiedzialne wykonywanie obowiązków. Ponadto realizowane są dzienne i nocne kontrole na posterunkach ruchu, by wyeliminować niewłaściwe zachowania. Negatywne zdarzenia są również tematem cyklicznych szkoleń przeprowadzanych z tysiącami pracowników, którzy zajmują się na co dzień obowiązkami związanymi z bezpieczeństwem ruchu kolejowego."

Powrót na górę strony